Aktuálny vývoj kryptomien

Koncom roka 2019 mal trh s kryptomenami mierne klesajúci trend, ktorý sa v decembri začal pomaly stabilizovať. Potom však prišiel koronavírus a celosvetová kríza, ktorá mala na kryptotrh ničivý dopad.

Aktuálny vývoj kryptomien.
Aktuálny vývoj kryptomien

Ako sa ukázalo počas korona krízy 2020, aj investovanie do kryptomien ovplyvňuje aktuálna globálna situácia.

Koncom januára 2020 hodnota kryptomien výrazne narástla v porovnaní s decembrom 2019. V Číne sa začala šíriť panika v súvislosti s koronavírusom a hodnota digitálneho trhu rástla. Najsilnejšia svetová kryptomena bitcoin prekonala hranicu 9 000 USD a vo februári stúpla jeho hodnota k 10 000 USD.

Mnohí investori očakávali nárast bitcoinu až na hranicu 90 000 USD už v polovici roka 2020, ktoré malo nastať po polení meny. Polenie meny spôsobí nižšiu ponuku nasledovanú zvýšeným dopytom a nárastom ceny.

Všetky tieto optimistické predpovede stroskotali po vypuknutí globálnej krízy v súvislosti s koronavírusom. Investori v strachu z recesie začali predávať rizikové aktíva a výpredaj na burze neminul ani digitálne meny.

V marci klesla hodnota bitcoinu takmer o polovicu a na krátky čas klesla pod hodnotu 4 000 USD. Prepadli sa aj ostatné kryptomeny, napríklad Ethereum spadlo o približne 40%.

Aktuálna situácia na trhu s kryptomenami sa postupne stabilizuje. Hodnota kryptomien začala opäť stúpať v apríli tohto roku a nedotkla sa jej ani hroziaca druhá vlna koronavírusovej epidémie.

Úradovanie koronavírusu sa však výrazne podpísalo na očakávanej hodnote Bitcoinu v súvislosti s jeho delením. Delenie bitcoinu v máji tohto roku a následný pokles ťažby o polovicu bol ešte na začiatku roka pre mnohých prísľubom vysokého nárastu jeho hodnoty.

Pre porovnanie, Bitcoin po delení v roku 2016 vystúpal až k hodnote 20 000 USD. To je v porovnaní s jeho súčasnou hodnotu okolo 9 000 USD takmer o 1 000% nižšia hodnota, než boli očakávania. Pomalší rast oproti roku 2016 je spôsobený stále prevládajúcou neistotou na trhu a len opatrným nárastom hodnoty kryptomien.

Aktuálne zaznamenáva väčšina kryptomien mierny nárast a citlivý pocit stability. Mnohí označujú situáciu v spojení s koronavírusom ideálnym časom na investovanie do kryptomien. Kryptomeny sa totiž po miernej strate dôvery v čase krízy rýchlo spamätali a očakáva sa ich pomalý rast.

Situáciu však môže ovplyvniť otvorenie ekonomiky a hraníc počas letnej sezóny, ktorá by mohla spôsobiť ďalšiu vlnu pandémie na jeseň a opäť otriasť investičnými trhmi.

Text: PR

Čo je Bitcoin a kde ho získať

Bitcoiny sa dajú získať nasledovne a to ťažbou alebo kúpou. Ťažba Bitcoinov predstavuje potvrdzovanie transakcii užívateľov, ktorí si medzi sebou posielajú Bitcoiny. Ďalším spôsobom je registrácia na burze, kde sa dajú kúpiť Bitcoiny priamo zo zdroja. Existujú služby na určitých internetových stránkach, kde si môžete kúpiť Bitcoin za „reálne“ peniaze. Tu je jeden návod ako kúpiť Bitcoin a ešte získať Bitcoin navyše zadarmo, ako súčasť osvety meny. Môžete využiť aj špeciálny bankomat Bitcoiny sa dajú kúpiť online u zmenárnika. Za poskytnuté služby alebo produkty si môžete namiesto „reálnych“ peňazí vyžiadať Bitcoiny.

Čo je Bitcoin a kde ho získať
Čo je Bitcoin a kde ho získať (Foto: unsplash.com)

Mena Bitcoin je založená na matematickej presnosti prístrojov, ktorý zabezpečí, že nie je možné ovládať menu,teda ani zničiť, falšovať, devalvácii z jedného centra. Celkový objem BITCOIN je vopred daný. Obchodovanie sa používa neoficiálnym symbolom BTC. Obmedzené množstvo meny spôsobilo výrazný nárast od roku 2013 sadzbu.
Obchodovať môže ktokoľvek v Internet Exchange (napr. Changelly, Coinbase, Simplecoin), na burze cenných papierov špecializovaných na menu Bitcoim alebo v Bitcoin ATM. Bitcoin nemá “jednotnú cenu”, no rozdiely v kurzoch a poplatkoch nie sú vysoké. Hlavne, ak chcete kúpiť Bitcoin, ako prvé si prečítajte viac o tom čo je Bitcoin mena.

Text:PR