Vybláznite sa s deťmi pekne v teplúčku: tieto aktivity ponúkajú interiérové ihriská

Vybavenie interiérových ihrísk je impozantné. Vyberte si z pestrej palety pohybových i oddychových aktivít pre deti a nechajte ich, nech si to užijú.

Vybláznite sa s deťmi pekne v teplúčku: tieto aktivity ponúkajú interiérové ihriská
Vybláznite sa s deťmi pekne v teplúčku: tieto aktivity ponúkajú interiérové ihriská (zdroj: unsplash.com)

Každé ročné obdobie má svoje čaro, zimu nevynímajúc. Na jednej strane sú prechádzka zasneženou krajinou, guľovačka, sánkovačka či stavanie snehuliakov skvelou zábavou, posilňujú detskú imunitu a prospievajú psychike. Na druhej strane má väčšina detí rada čo najpestrejší program. Návšteva interiérového ihriska je príjemnou zmenou nielen na pochmúrnejšie či upršané zimné dni. Vybavenie interiérových ihrísk (indoor playground equipment) ponúka deťom všetko, čo potrebujú k skvelej zábave, pri ktorej hrá hlavnú úlohu pohyb.

Tipy na aktivity na interiérovom ihrisku

Ninja kurzy

Ninja kurzy (ninja training courses) sú o zdolávaní rôznych prekážok. Dieťa na to potrebuje dostatok odvahy, ale aj fyzickej a mentálnej zdatnosti. Ninja kurzy slúžia práve na rozvoj pohybových schopností a zručností, s čím prichádza aj budovanie sebavedomia. Samozrejme, sú aj o zábave a nových priateľstvách.

Trampolíny

Skákanie na trampolíne je predovšetkým o radosti z pohybu. Najmenší milujú skákanie do rytmu hudby. Na trampolínach ľahšie naberajú odvahu na to, aby urobili kotrmelec či salto, pretože ich istí mäkký dopad. Obľúbené sú aj kolektívne športy na trampolínach, ako napríklad volejbal, futbal či vybíjaná. Výrobcovia ihrísk (playground equipment supplier) presne vedia, čo majú deti rady a tomu prispôsobujú aj ponuku trampolínových ihrísk.

Šmykľavky, tobogány a ďalšie atrakcie

K interiérovým detským ihriskám neodmysliteľne patrí množstvo ďalších atrakcií. Šmykľavky a tobogany prinášajú radosť z rýchlej jazdy, ktorá je ešte väčšia, ak môžu deti pristáť v bazéne s mäkkými molitanovými guličkami. Populárne sú aj bludiská s rôznymi prekážkami, lezecké steny či nafukovacie atrakcie.

Komerčný článok

Na čo myslieť pri plánovaní vysokohorskej turistiky?

Jeseň nám klope na dvere a s ňou prichádza aj ideálny čas na vysokohorskú turistiku. Babie leto je typické minimálnym množstvom zrážok, čím je zaručené krásne počasie na pobyt v horách. Ranná inverzia či príjemné slnečné jesenné lúče vytiahnu z postele nejedného nadšenca turistiky, ale aj tých, ktorí ešte nemajú moc pochodené. Okrem užívania si dychberúcich výhľadov však netreba podceňovať turistickú výbavu. Čo by mala obsahovať základná turistická výbava na jednodňový výlet v prírode?

Na čo myslieť pri plánovaní vysokohorskej turistiky?
Na čo myslieť pri plánovaní vysokohorskej turistiky? (zdroj: komerčný článok)

Turistická obuv

Základom sú jednoznačne vhodne zvolené turistické topánky. K úspešnému zdolaniu turistickej trasy preto nepodceňujte a nešetrite na dobrej obuvi. Ak začínate s vysokohorskou turistikou siahnite po vyšších trekingových topánkach, ktoré vám zaručia spevnené členky, čím vám nehrozí úraz v dôsledku podvrtnutia členkov. Ideálne je vybrať si nepremokavú obuv s kvalitnou podrážkou, ktoré vás uchránia pred neželaným pádom aj počas nepriaznivého počasia. Samozrejme je taktiež rozdiel vo voľbe obuvi čo sa týka zimnej a letnej turistiky. Navštívte špecializované predajne, kde vám určite poradia. Nezabúdajte na rozchodenie obuvi, aby ste váš jednodňový výlet alebo dlhú turistiku zvládli bez bolesti a otlakov.

Turistický batoh

Ak sa vydáte na turistické potulky, ktoré potrvajú dlhšie a vy si potrebujete zbaliť na celý deň jedlo či oblečenie, pocíti to najmä turistický batoh, ktorý bude mať nejaké to kilečko. V dôsledku toho je jeho výber neodmysliteľným krokom, pretože na zlý výber môžete doplatiť bolesťou ramien a trapézov. Veľkou výhodou pri turistickom ruksaku je prsný popruh, ktorý vie zabezpečiť rozloženie váhy v ruksaku. Skvelým doplnkom je aj zabudovaný spôsob odvetrávania chrbta či správne zabudované vrecká, ktoré vám umožnia rýchly prístup k všetkému čo potrebujete, a to bez toho, aby ste museli vyhádzať celý obsah. Veľkosť ruksaku je individuálna podľa typu trasy a jej náročnosti, alebo či sa chystáte na rodinný výlet, kde je obsah batoha podstatnejšie väčší.

Turistické palice

Ak vám turistika učarovala a rozhodli ste sa v horách tráviť viac času a zdolávať horské chodníčky, tak máme pre vás pomocníčky. Turistické alebo trekingové palice vám poskytnú nielen lepšiu stabilitu, ale vedia tlmiť aj nárazy a pomôcť zdolať ťažšie a strmšie terény a zostupy. Sú vyrobené z ľahších materiálov, preto vás zbytočne nezaťažia. Jednoducho, keď ich nebudete potrebovať, stačí ich zložiť a pripnúť k turistickému ruksaku a nemusíte sa obávať, že by vám zavadzali. Ak hľadáte kam na výlet do hôr, inšpirujte sa na stránke miribord.com, kde nájdete zaujímavé tipy a základné informácie.

Komerčný článok

Baví vás šport? Vyskúšajte aspoň raz online tipovanie zápasov

Viacerí odborníci tvrdia, že ako národ sa prestávame venovať športovým aktivitám. Tí rodičia, ktorí podporujú svojich potomkov v rozvíjaní športového talentu, sa dennodenne pasujú s byrokraciou a vysoké poplatky ich donútia predčasne to vzdať.

Baví vás šport? Vyskúšajte aspoň raz online tipovanie zápasov
Baví vás šport? Vyskúšajte aspoň raz online tipovanie zápasov (Foto: doxxbet.sk)

Ak vás ale baví šport čo i len pasívne, určite vás niekedy lákalo staviť si na výsledok zápasu, ktorý ste sledovali.

Vyberajte si dôveryhodnú stávkovú spoločnosť

Ak si chcete vyskúšať online tipovanie zápasov, odporúčame vám nájsť si dôveryhodnú stávkovú spoločnosť, u ktorej budete mať istotu, že svoje podnikateľské aktivity robí poctivo. Jednou z takýchto stávkových spoločností je aj Doxxbet, ktorá pôsobí na trhu už od roku 1990. Za tie roky si vybudovala dobré meno a tí, ktorí chcú skúsiť tipovanie zápasov, si vyberajú práve túto spoločnosť.

Bonus za registráciu, ktorý dostane úplne každý

Táto stávková spoločnosť dokonca ponúka bonus za registráciu v hodnote až neuveriteľných 2000 eur. Tieto peniaze však nedostanete hneď na ruku. Stávková spoločnosť vám ich bude vyplácať po pätinách. Po pretočení jednej pätiny vám bude pripísaná na konto ďalšia pätina zo sumy 2000 eur.
Kde inde by ste dostali takýto výhodný bonus za registráciu?

Možnosť staviť si na viac športov

Na Doxxbete si môžete vybrať až z tridsiatich rôznych športov, čo znamená, že si môžete staviť na zápasy tímov až zo sto rôznych športových líg. Okrem možnosti staviť si na futbal a hokej, ktoré patria k najznámejším a najsledovanejším športom, si môžete staviť aj na zápasy menej známych športov ako napríklad bejzbal, či basketbal.

Stávky na tenisové zápasy

Ak pravidelne sledujete tenis, určite vyskúšajte stávky na tenis. Môžete si staviť na ktorýkoľvek súboj v mužskom tenise (ATP), ale aj ktorýkoľvek súboj žien (WTA). Určite sa oplatí sledovať svetovú jednotku Novaka Djokoviča, Rogera Federera, či nádejného Gréka Stefanosa Tsitsipasa, ktorý prednedávnom porazil svoj veľký vzor Rogera Federera na Australian Open.

V ženskom tenise sa oplatí sledovať najmä talentovanú Japonku Naomi Osakovú, ktorá v tak mladom veku podáva senzačné a stabilné výkony. Dokonca zosadila po dlhej dobe z postu jednotky Rumunku Simonu Halepovú. Do dobrej pohody sa po zranení vrátila Češka Petra Kvitová, ktorá po ťažkom zranení ruky podáva solídne výkony a právom jej patrí druhá priečka v rebríčku.

Text:PR