Multifunkčná tlačiareň a tonery: Spôsob ako zostať produktívny

Zvýšte svoju produktivitu vďaka atramentovej alebo laserovej tlačiarni. Digitalizujte dokumenty pomocou skenera a objavte stratenú kreativitu s fototlačiarňou. Dnes je to vďaka zásobe tlačiarní náplňou alebo tonermi naozaj jednoduché.

Multifunkčná tlačiareň a tonery: Spôsob ako zostať produktívny
Multifunkčná tlačiareň a tonery: Spôsob ako zostať produktívny (Foto: unsplash.com)

Na čo si dávať pozor pred kúpou tlačiarne?

Aj napriek digitalizácii a technickému pokroku sa bez tlače a papierových dokumentov nezaobídeme. Je to naša súčasť, s ktorou sme sa naučili fungovať, no ako všetko ostatné, aj tu je plnohodnotné využitie závislé od kvality. Pri výbere tlačiarne preto zohľadnite tieto hlavné charakteristiky zariadenia:

  • Formát tlače – domáce zariadenia zvyčajne pracujú s papierom formátu A4 s hustotou 80 g / m2;
  • Rýchlosť tlače – približne 18 až 20 strán za minútu je optimálny štandard, ktorý ale často ovplyvňuje aj tlač prvej strany, na ktorú sa musí tlačiareň zahriať. V priemere to trvá 8 až 9 sekúnd;
  • Maximálne rozlíšenie tlače zvyčajne nepresahuje 600 dpi. Pre domáce výtlačky to úplne stačí;
  • Objem dávkovacieho a prijímacieho zásobníka rozhoduje tiež, veľa miesta ale nepotrebujete;
  • Zdroj kazety – ide o typ nových náplní do tlačiarne, ktoré budete musieť po čase vymeniť.

Vystačíte si s atramentovou tlačiarňou?

Ďalšia a nemenej dôležitá vec, ktorá bude rozhodovať o správnom a plnohodnotnom využití tlačiarne. Ak potrebujete tlačiareň najmä na tlač dokumentov a vo veľkom množstve, neváhajte a kúpte si laserovú.

Atramentová je ale lacnejšia a v mnohých prípadoch úplne postačujúca, dnes aj tak veľa vecí riešite cez email a on-line systém. Dostupné náplne do tlačiarní Canon vám ich prevádzku ešte viac zjednodušia a vy si tak budete užívať komfort, ktorý ste pri riadení domácej kancelárie alebo študijných povinnostiach doteraz nemali.

Relatívne dobre rozšírené kvôli dostupnejším cenám a jednoduchej údržbe či obsluhe. Atramentové tlačiarne vám odporúčame, ak neočakávate od tohto zariadenia vysoký výkon a väčší počet strán. Jednoduché riešenie, ktoré sa oplatí niekedy aj do menšej kancelárie.

Text:PR