Skialpinizmus v okolí Štrbského Plesa

Pre skialpinizmus sú Tatry ako stvorené. či už ste začiatočník alebo pokročilý, nájdete tu vhodné miesta na rozvíjanie tohto zdravého zimného športu.

Skialpinizmus v okolí Štrbského Plesa
Skialpinizmus v okolí Štrbského Plesa

Skĺbenie horolezectva, turistiky a lyží – skialpinizmus – si nachádza čoraz viac priaznivcom aj na Slovensku. Niet sa čomu diviť. Vysoké Tatry ponúkajú pre tento šport priam ideálne podmienky. Vysokohorské chaty, plesá a doliny poskytujú dostatočne variabilné možnosti na športové vyžitie pre všetkých. Ak by vás to priam chytilo za srdce, môžete sa stať členom slovenskej skialpinistickej asociácie a okrem túr absolvovať aj spoločný ples a Skialp Fun Day.

Čo sa týka skialpu a Štrbského Plesa, v jeho okolí sú pre tento šport priam ideálne podmienky. Stačí si len nájsť vhodné ubytovanie a Štrbské Pleso sa pre vás stane rajom skialpu. Aj keď by práve Tatry neoplývali lákavou snehovou prikrývkou, v Mlynickej doline sneh nájdete určite. A je to iba hodinu od Štrbského Plesa, kde môžete bezpečne zaparkovať svoje vozidlo.

Pre úplných začiatočníkov je bezpečné a príjemné naplánovať si zjazd Štrbské Pleso – Furkotská dolina na lyžiach po zjazdovke a v prípade únavy alebo zhoršeného počasia rátať s možnosťou, že ubytovanie vám zaručí Chata pod Soliskom. Z Furkotskej doliny máte viacero možností na výber. Hneď oproti zjazdovky leží Sedielková kopa a Sedielkový priechod. Môžete si vyjsť do Sedielkového sedla alebo až na Mlynické solisko. Možností je veľa, netreba však zabudnúť, že Tatry sú zradné a lepšie je sa z kratšej cesty vrátiť ako príliš riskovať.

Neváhajte a strávte príjemné chvíle v našom penzióne Pleso – Štrbské Pleso ubytovanie. Nájdete u nás aj príjemný súkromný wellness.

Komerčný článok

Kvalitné a dostupné ubytovanie v Banskej Bystrici

Zrekonštruovaný (rekonštrukcie v Banskej Bystrici a Zvolene zabezpečuje Finalis) a útulný penzión Olympia v širšom centre Banskej Bystrice je k dispozícii návštevníkom tohto krajského mesta v srdci Slovenska.

Kvalitné a dostupné ubytovanie v Banskej Bystrici
Kvalitné a dostupné ubytovanie v Banskej Bystrici (Foto: penzionolympia.sk)

Lôžkovou kapacitou cez 40 miest sa radí k stredne veľkým ubytovacím zariadeniam. Vie tak poskytnúť dostatočnú kapacitu pre rodinné akcie prípadne organizované firemné akcie spojené aj s prenocovaním. Pri organizácii takýchto akcií sú plnené v rámci možností všetky požiadavky klientov. K dispozícii sú dve miestnosti na usporiadanie konferencií alebo školení v rôznych kapacitách. Tieto miestnosti sa tiež dajú využiť pre rodinné oslavy ale napríklad aj pre usporiadanie svadieb.

Lokalita v širšom centre zabezpečuje blízkosť všetkých potrebných inštitúcií a služieb a zároveň aj vynikajúcu dopravnú dostupnosť. Hlavne bezproblémové parkovanie na vyhradenom priestore je dnes luxus a v úplnom centre veľmi problematické. Každopádne sa môžete doviesť aj taxíkom, odporúčaná taxi služba je napríklad limousineway. V prípade že sa teda chystáte usporiadať nejakú firemnú alebo rodinnú akciu, skúste si zistiť ponuku na mieru aj v penzióne Olympia. Budete milo prekvapení.

Text:PR