3 tipy na najlepšie darčeky pre cestovateľov

Určite poznáte ľudí, čo sa vo svete nestratia a najradšej by v zahraničí alebo na dovolenke strávili väčšinu roka. My pre vás máme hneď 3 tipy na najlepšie darčeky pre cestovateľov. S týmito rozhodnete potešíte každého cestovateľa, ten každý z nich určite ocení a v neposlednom rade sú pritom cenovo dostupné.

Stieracia mapa

Vďaka mape si môže každý cestovateľ rýchlo zaznamenať kde bol. Stačí si zotrieť krajinu alebo oblasť, kde vycestoval. Dodávaná je v tubuse, aby mohla sprevádzať na cestách. K dispozícii sú rôzne prevedenia a rozmery. Taktiež je dostupné prevedenie pre gurmánov, kde mapa funguje na rovnakom princípe. Tu máme ešte jeden tip. Čo tak ju predtým, ako ju darujete, nechať zarámovať? Takto si ju môže obdarovaný vyvesiť tak, aby mu stále pripomínala kde už bol alebo to naopak môže vidieť ten, kto príde na návštevu.

Stieracia mapa

Kde a za koľko? Od 15,89 EUR → KÚPIŤ na NajDarcek.sk

Cestovateľský denník

Nie jeden cestovateľ by si rád zaznamenával zážitky z ciest. Tento cestovateľský denník mu to umožní. Denník má okrem 64 strán určených na poznámky aj niečo navyše – 8 stieracích máp. Každá z týchto máp predstavuje jeden región sveta.

Cestovateľský denník

Kde a za koľko? 20,60 EUR → KÚPIŤ na NajDarcek.sk

Pokrčená mapa

Toto nie je len klasická pokrčená mapa. Táto je vodeodolná, ľahká a celkovo veľmi dobre odolná aj voči iným cestovateľským nechceným zážitkom. Mapa je stvorená pre cestovateľov, tá totiž obsahuje podrobné informácie o vybranom meste, vyznačené ulice, pamiatky, galérie, múzea a mnoho ďalších užitočných informácií. Na výber sú k dispozícii mapy rôznych miest ako Londým, Paríž, Viedeň alebo New York.

Pokrčená mapa

Kde a za koľko? 10,90 EUR → KÚPIŤ na NajDarcek.sk

Máme pre vás ešte jeden tip na záver. Ak nakupujete cez internet, tak toto musíte poznať! Môžete ušetriť pri každom nákupe a to aj desiatky eur so zľavovými kódmi. Stovky ihneď k dispozícii, zdarma na stiahnutie, môžete nájsť na www.KuponyZdarma.sk alebo na www.zlavovy-kod.sk. Nie je potrebná ani len registrácia, všetky sú ihneď k dispozícii a vy tak môžete okamžite ušetriť pri nákupe.

Foto: produktové fotografie. Uvedené ceny sú platné k dňu publikácie článku a môžu sa líšiť.

5 vychytávok, ktoré si budete chcieť kúpiť (#1)

Denne pribúdajú nové a nové vychytávky a rôzne vynálezy. Niektoré su viac alebo menej úsmevné a niektoré sú naozaj užitočné. Nie len my by sme chceli nie jeden z nich mať aj doma. V tomto článku máme pre vás 5 našich tipov, na vychytávky, ktoré si budete chcieť kúpiť. Ak si tam nič nenájdete pre seba, možno tám nájdete užitočné a vtipné tipy na darčeky pre niekoho blízkeho. Ku každej vychytávke poradíme aj to, kde ju kúpiť. Ak čítate do konca, získate aj zľavu k nákupu.

LED Messenger do auta

Nech ste v zápche, na diaľnici alebo len tak prechádzate ulicami mesta. Vďaka tomu LED Messengeru sa môžete zabaviť vy aj vodiči naookolo. S týmto máte o zábavu v aute naozaj postarané. Môžete vďaka nemu šíriť svoje správy. Nastaviť si môžete vlastný ľubovoľný text aj rýchlosť, ktorou sa bude zobrazovať.

LED Messenger do auta

Kde a za koľko? 37,69 EUR 18,09 EUR → KÚPIŤ na 4Home.sk

Sada pečiatok Facebook Like a Dislike

Možno práve vy nepatríte k “facebook” generácii, ktorá na ňom trávi množstvo času, no určite viete o niekom, komu by táto vychytávka nemala chýbať. Jedná sa o sadu dvoch Facebook Like a Dislike pečiatok.

Sada pečiatok Facebook Like a Dislike

Kde a za koľko? 5,90 EUR → KÚPIŤ na NajDarcek.sk

Selfie tyč

Selfie tyče už dávno nepatria len do rúk japonských turistov. Veľkú obľubu majú aj u našincov. Nemusíte hneď vyraziť na zahraničnú dovolenku, aby ste ju využili. Oceníte ju aj pri fotení na lyžiarskom svahu, víkendovom pobyte, na turistike a inde. Perfektné sú na “selfie” videá. Vy ju azda ešte nemáte?

Selfie tyč

Kde a za koľko? Od 36,64 EUR 14 EUR → KÚPIŤ na Hej.sk

Snežnice

Tieto univerzálne snežnice si ľahko upevníte na každý typ topánky. Ich jednoduchá, ale prepracovaná konštrukcia funguje dobre aj na tom najšmykľavejšom povrchu. Jednoduché a teraz aj za výbornú cenu.

Snežnice

Kde a za koľko? 5,99 EUR 3,59 EUR → KÚPIŤ na 4Home.sk

Podložka pod pohár Paleta

Patríte k tým, čo obľubujú najnovšie trendy a aj vás láka napríklad taký nábytok z paliet? Možno je to pre váš domov až príliš odvážne nechať si rovno vymeniť nábytok za ten z paliet. Začať môžete aj s niečim nenším, napríklad s originálnymi podložkami pod pohár, ktoré majú vzhľad ako paleta. Zároveň sú funkčné, 100% prírodné vyrobené z borovicového dreva, a vaša návšteva si to hneď všimne a určite ocení.

Podložka pod pohár Paleta

Kde a za koľko? 11,95 EUR → KÚPIŤ na NajDarcek.sk

Dúfame, že rovnako ako nám sa aj vám páčia tieto skvelé vychytávky. Ak ich aj vy musíte mať doma a chcete si ich kúpiť, máme pre vás jeden tip na záver. Pri kúpe aj vo vyššie uvedených obchodoch môžete ušetriť so zľavovými kódmi. Tie sú zadarmo a ušetriť môžete aj desiatky eur pri každom nákupe. Stovky ihneď k dispozícii na stiahnutie môžete tieto kupóny nájsť na www.KuponyZdarma.sk alebo na www.zlavovy-kod.sk. Na týchto stránkach sú len aktívne kupóny k nákupu a nie je potrebná ani len registrácia, všetky sú ihneď k dispozícii.

Foto: produktové fotografie. Uvedené ceny sú platné k dňu publikácie článku a môžu sa líšiť.

Keď trpíte nedostatkom energie

Niekedy je to naozaj jedno, kde sa nachádzate a únava si vás aj tak nájde. Organizmus je jednoducho „vyšťavený“ a vy sa neviete prebrať akoby zo „zimného spánku“. Po chladných a tmavých dňoch je to aj samozrejmé, pretože slnečné žiarenie sa k nám nedostávalo v takej sile, ako je tomu počas letných mesiacov. Jeho účinky na naše zdravie a celý organizmus sú dávno preukázateľné.

energia

Kde si vás nájde?
Pri tvorbe www stránok, za vaším pracovným stolom, počas vybavovania administratívnych záležitostí, alebo aj v teréne. Stres a denná únava si miesto nevyberá. Vy však potrebujete bezproblémovo fungovať niekoľko hodín. Na to, aby ste si mohli pomôcť si musíte urobiť malú analýzu a zistiť príčiny vašej únavy.

Pravý dôvod
Môže to byť jarná únava, depresia a spomínaný stres. Jarná únava nie je však žiadnou závažnou chorobou. Je to prirodzená reakcia organizmu na dlhé zimné obdobie, kedy ste veľmi často vysedávali uzavretí v jednej miestnosti a pri veľkej nude ste si uvedomili, že by sa vám zišli nové stolové nohy. Nedostatok svetla je veľmi závažný problém, ktorým môže vaše telo skutočne utrpieť. Únava, malátnosť a zlá nálada sú podobnými príznakmi pre depresiu a jarnú únavu.

Pri depresiách je to už o niečo horšie. Jarnej únavy sa normálny zdravý človek zbaví do dvoch týždňov, niekedy aj skôr, depresia je dlhodobejšia záležitosť, ale aj na ňu sa nájde zopár trikov. V prvom rade si musíte upraviť svoje pravidelné rytmy života, kam patrí samozrejme pohyb, strava a vitamíny. Začať môžete s kuchynským drôteným programom, ktorý vytvorí dokonalý poriadok na konkrétnom mieste a dodá vám tak chuť pre niečo nové a iné. Na depresiu sú prospešné vitamíny C a tiež skupina vitamínov B. Veľmi dobre vedia pomôcť aj niektoré bylinky, pobyt na čerstvom vzduchu pri jarných slnečných lúčoch. Fototerapia sa môže tiež niekedy javiť ako dokonalý nástroj na boj s jarnou únavou a depresiou. Svetlo bude možno asi tá najlepšia voľba, ktorú by ste mohli vyskúšať.

Text a foto: PR

5 dôvodov, prečo by ste sa nemali nikdy vzdať

V živote stojíte pred rozličnými výzvami a situáciami, pri ktorých máte pocit, že nevládzete, neviete a nemôžete ísť ďalej. Niekedy sa vzdáte dokonca ešte skôr, ako sa začnete reálne o niečo usilovať. Inokedy ani len netušíte, že obrovský úspech stál len kúsok od vás. A práve preto by ste sa nikdy v živote nemali vzdať. V ničom, čo robíte, čomu veríte, o čo sa snažíte.

5 dôvodov, prečo by ste sa nemali nikdy vzdať

Položte si otázku: ktorá zo slávnych osobností sa stala úspešnou na základe toho, že sa vzdala? Ani jedna! Ten mladík, ktorý nevyužil svoj potenciál, sedí teraz niekde v kúte pohrúžený do sebaľútosti. Každý z nás si dokáže nájsť dôvod, prečo sa nesnažiť a nebojovať. Je to veľmi jednoduché a preto si túto možnosť vyberá väčšina z nás. Veď prečo si život zbytočne komplikovať, všakže? Iba tí, ktorí si zvolili dlhú cestu plnú nielen výziev, ale občas aj strachu a bolesti, naozaj niečoho dosiahli, iba tí si splnili svoje sny. Výsledok ich driny má neskutočne vysokú cenu. Nielen pre ich samých, ale aj pre ostatných navôkol. Kto si vie nájsť dôvod, prečo prestať, nájde aj dôvod, prečo pokračovať. My sme pre vás pripravili 5 dôvodov, vy si musíte nájsť ďalšie. Môže ich byť päť, desať alebo tisíc, ale musia byť dostatočne silné. A vy ešte silnejší.

Nikdy sa nevzdávajte, pretože:

1, Cesta k úspechu vás formuje
Jednou z najdôležitejších a zároveň najkrásnejších vecí je, že proces dosiahnutia vlastných cieľov vás formuje, za čo vás neskorší úspech ocení. Môžete prekvapiť samých seba, čoho všetkého ste schopní, ako veľmi ste silní a čo všetko dokážete sami, bez akejkoľvek pomoci.
Nastavenie vysokých cieľov vás učí vytrvalosti a jednoznačne buduje vaše sebavedomie a sebadôveru. Je to proces, vďaka ktorému sa vyvíjate, rastiete, vďaka ktorému ste tým, kým ste. Veľké veci neprídu zo dňa na noc, ale naopak, budujú sa postupne, tehlička po tehličke.

2, Cieľ je mnohokrát za dverami
Ako tvrdí aj trochu gýčom opradená veta, ale stále používaná a platná: “Ani Rím nebol postavený za deň.” Ani vaše ciele a sny nemusia prísť ihneď. Vy vlastne ani neviete, kedy prídu, môže to byť o týždeň, mesiac, rok, kedykoľvek. A môžu prísť práve vtedy, keď máte chuť to vzdať. Nikdy neriskujte stratu svojho na dvere klopajúceho úspechu tým, že sa vzdáte. Cieľ môže byť totiž hneď za ďalšou zákrutou. Navyše, keď sa vzdáte, nikdy sa už nedozviete, čo všetko by sa mohlo stať, čo všetko by ste dosiahli, mali, urobili, kým by ste boli. Keď sa vzdáte, zahodíte všetko svoje doterajšie úsilie a ocitnete sa na samom začiatku. Vzdať sa vás stojí v skutočnosti oveľa viac energie, ako pokračovať v snahe dosiahnuť svoj cieľ. Vedzte, že opustenie vašich snov a následná nečinnosť nesie oveľa väčšie následky. Keď sa vzdáte raz, je viac ako možné, že sa vzdáte opäť.

3, Život bez prekážok nemá zmysel
Pokiaľ žijete, stále sa môžete naučiť prekonávať prekážky. Všetci vieme, že život stojí za to len vtedy, keď sa o niečo pokúšame, snažíme, keď za niečo bojujeme. Mnohokrát to nie je ani samotný cieľ, ale cesta, ktorá nás obohatí a dá nášmu životu zmysel. Táto cesta nás mení, robí nás silnejšími, skúsenejšími, múdrejšími, obozretnejšími. Počas tejto cesty nič nestrácame, ale naopak, získavame toho oveľa viac. Táto cesta nás učí prekonávať prekážky a preskakovať polená pod nohami so vznešenosťou. Len keď bojujeme za niečo, čo je v našom živote dôležité, sme schopní dôjsť na samý koniec našich možností. Nájsť entuziazmus, vášeň a radosť, ktoré toto dobrodružstvo nasledujú. Za každou úspešnou osobnosťou stojí príbeh a dlhá cesta plná prekážok, ktorú musela prejsť, kým sa stala tým, kým je dnes.

4, Ak sa to nepodarí vám, urobí to niekto druhý
Úspech nie je ocenený, pokiaľ je dosiahnutý ľahkou cestou. Len pocit, že sme pre výhru v našom živote urobili všetko, čo sme mohli a bojovali z plných síl, je už sám o sebe silný a mnohokrát mocnejší ako výhra samotná. Dokážte sami sebe, že na to máte a odkážte to ostatným! Tým, že sa vzdáte, potešíte neprajníkov a ostatných, ktorí vám neverili. Dokážte ostatným, že sa vo vás mýlili, že sa vo vás skrýva toho omnoho viac. Neurobte druhým radosť tým, že sa vzdáte, urobte im radosť tým, že nikdy nepoľavíte a výsledok prinesie osoh aj im samým. Nakoniec platí, že čo sa nepodarí vám, podarí sa druhému. Naozaj chcete, aby vaše sny a ciele dosiahol niekto iný?

5, Staňte sa inšpirátorom
Koniec výhovorkám. Učte sa od druhých a potom sa staňte sám učiteľom. Inšpirujte ostatných už len tým, že odmietnete akýkoľvek pád. Už počas samotnej cesty k vrcholu sa k vám môžu pridať ďalší ľudia, fascinovaní vašou silnou vôľou. Nájdite sebe podobných, s ktorými zdieľate podobné ciele a sny. Ak je vašim cieľom byť úspešný človek, obklopte sa úspešnými ľuďmi. Inšpirujte sa ich príbehmi a neskôr buďte ich inšpiráciou práve vy. Zmeňte svet! Pokiaľ dokážete zmeniť život jednému človeku, dokážete zmeniť život všetkým. Vyjdite zo svojej ulity a ukážte celému svetu váš príbeh. Nech vidia vaše chyby, pády, ale najmä výsledok.

Zdroj: www.lottoland.com/sk

5 dôkazov, že štatistika (ne)môže klamať

Možno neuveríte, no štatistika (ne)môže klamať. Máme hneď 5 dôkazov v našom dnešnom výbere, ktoré to môžu potvrdiť alebo vyvrátiť. Samozrejme, ako aj iné spoľahlivé médium, aj my sme si výsledky nechali preveriť. Výsledky nám potvrdilo 11 z 10 odborníkov, takže to musí byť pravda.

Štatistika a muži

Štatistika jednoducho nemôže klamať, tu je prvý dôkaz.
Štatistika nepustí

Slovenská polícia a ich 101% objasnenosť

Objasnenosť mravnostných kriminálnych prípadov alebo ako sa u nás upravujú výsledky? Toto zverejnilo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.
Slovenská polícia a ich 101% objasnenosť

Štatistika nepustí

Ďalší príklad toho, keď čísla jednoducho nepustia.
Štatistika nepustí

Slovensko a policajný štát?

Je Slovensko naozaj policajný štát? Pozrite na čísla.

Kto je gay?

Štatistika predsa nemôže klamať! Tak kto je ten gay?
Kto je gay

Poznáte aj ďalšie dôkazy, že štatistika (ne)môže klamať? Pošlite nám svoj príspevok, nech ho môžeme doplniť, ako na to nájdeš v časti Pridať príspevok