Chorvátsko – apartmány

Chorvátsko si najviac užijete, keď si vyberiete apartmány priamo pri pláži. Apartmány sú dnes medzi turistami najobľúbenejšou formou ubytovania, hoci Chorvátsko ponúka svojim návštevníkom rôzne možnosti ubytovania pri mori.

Chorvátsko – apartmány
Chorvátsko – apartmány (Foto: hrvatska.sk)

Súkromné apartmány v Chorvátsku

Súkromné apartmány Chorvátsko sú výborným riešením ubytovania pre dovolenkárov, ktorí majú radi slobodu a flexibilitu, uprednostnia súkromie, ktoré apartmánové domy ponúkajú pred veľkými hotelovými komplexmi. Veľkou výhodou ubytovania v súkromných apartmánoch je naozaj bohatý výber z množstva rôznych typov apartmánov od malých štúdio-apartmánov až po veľké vily, ktoré neraz okrem štandardu ponúkajú aj bazén, možnosti pripojenia na internet či iné doplnkové služby.

Zaujímavosťou je, že v posledných rokoch sa počet zahraničných a chorvátskych hostí, ktorí si vybrali tento typ ubytovania, zvýšil tak na chorvátskom Jadrane (Hvar, Istria), ako aj na kontinentálnej časti Chorvátska.

Súkromné ​​ubytovanie je zaradené do kategórií 2- hviezdičkových, 3 – hviezdičkových, 4-hviezdičkových a luxusných 5- hviezdičkových apartmánov. Atraktivita ubytovania v súkromných a štúdiových apartmánoch v Chorvátsku je v kvalitných službách poskytovaných hostiteľmi, ktorí každý rok investujú veľa úsilia o zvýšenie kvality ubytovania.

Nájdete prímorské apartmány v tichých, pokojných lokalitách vhodných pre rodiny s deťmi či starších ľudí, apartmány v rušných dovolenkových centrách pre mladých, ktorí okrem mora hľadajú aj možnosti zábavy či športov, vo frekventovaných pobrežných mestečkách a historických mestách pre milovníkov kultúry a historických pamiatok, ale aj apartmány na vidieku, vily s bazénom či apartmány, kde okrem ubytovania domáci ponúkajú aj kúsok tradícií – tzv. agroturizmus, a zasvätia Vás do tajov prípravy gastronomických pochúťok a priblížia život na chorvátskom vidieku v minulosti.

Hoci cena zohráva veľkú úlohu pri voľbe ubytovania, nie je rozhodujúce. Dôležité je blízkosť mora, dobre vybavené ubytovacie zariadenia, blízkosť rekreačných a športových zariadení, centrum mesta, obchody a reštaurácie. V dnešnej dobe ľudia radi trávia zimnú i letnú dovolenku na mieste, ktoré sa cíti ako doma, a preto sa obrátia na rodinnú atmosféru súkromného ubytovania v Chorvátsku, ktoré poskytli majitelia.

Text: PR

Prečo ľudia milujú hazardné hry počas Vianoc?

Denné riskovanie a vzrušujúce chvíle plné neistoty, to všetko vám prinášajú odjakživa hazardné hry. Sú to minúty a hodiny, kedy pociťujete nutkavú potrebu hrať a zvyšovať svoje stávky. Potom prichádza uvoľnenie, eufória a skvelý pocit z výhry.

Prečo ľudia milujú hazardné hry počas Vianoc?
Prečo ľudia milujú hazardné hry počas Vianoc? (Foto: Unsplash.com)

Hazard a Vianoce majú veľa spoločného
Ľudia chcú mať pocit, že im je náhoda naklonená už od dávnych čias. Nie je to žiadna novinka moderných dní. Podľa archeologických výskumov si takto ľudia krátili voľný chvíle už počas praveku. Vtedy to boli len kocky vyrobené zo psích kostí. No hry o peniaze sa však za roky poriadne zmenili. Cez prešpekulované pravidlá kartových hier prešli až k hracím automatom. To všetko vzniklo pre vzrušujúci pocit a zvedavosť z toho, či je na chvíľu náhoda na vašej strane.

Vedeli ste však o tom, že Vianoce sú z hazardnými hrami už roky spojené? Na konci decembra sa totiž slávil aj pohanský sviatok Narodenia nepretržitého slnka – teda zimný slnovrat. Štyritisíc rokov starý pohanský sviatok, ktorý sa oslovoval od 17. do 25. decembra, bol typický tým, že ľudia kupovali zelené stromy, vavríny a priestor okolo svojho domu ozdobovali množstvom lámp. V toto obdobie sa stali otroci dočasne slobodnými a práve hazardné hry boli povolené.

Oveľa dostupnejší ako kedysi
Po stovkách rokov sa však hazardné hry zásadne zmenili. Dnes už ich totiž môžeme hrať aj online. Vašimi súpermi môžu byť ľudia z celého sveta. Túto možnosť všetci využívajú čoraz častejšie vďaka tomu, že z bežných pohostinstiev hracie automaty úplne zmizli. No rovnako sa im páči aj zábava z pohodlia domova.

Tradícia hazardu sa rovnako ako rozdávanie darčekov stala súčasťou vianočného obdobia a preto hrajte online v EU kasíne počas Vianoc aj vy. Keďže si už oddávna ľudia práve počas dlhej zimy, keď deň vystriedala rýchla tma, spríjemňovali chvíle hazardnými hrami. Ako sa od stredoveku traduje – človek je tvor hravý a okrem práce potrebuje aj poriadnu zábavu.

Potrebné sú vedomosti a šťastie
Dnes keď sa už hazardné hry dostali do online priestoru, je cesta k tejto zábave rýchlejšia a preto aj jednoduchšia. Online kasíno je teraz výborným zdrojom zábavy pre všetkých. Ak máte chladnú hlavu a viete si vytvoriť vlastnú rozumnú stratégiu, je takéto trávenie voľného času ako stvorené pre vás. Hráči totiž počas hazardných hier musia zvažovať svoje schopnosti a možnosti, ale aj prednosti svojich súperov. Vedomosti ale aj šťastie si môžete dokonca porovnať s hráčmi z celého sveta a ak sa vám bude dariť, pri zábave si dokonca aj zarobíte. Online priestor však ponúka aj virtuálne kasína v slovenčine.

3 overené spôsoby, ako ušetriť pri nákupe cez internet

Podľa dostupných štatistík máme na Slovensku približne desaťtisíc internetových obchodov. Určite aj vy obľubujete tento spôsob nakupovania pre jeho jednoduchosť a pohodlie, keďže celý nákup vybavíte z domu alebo práce od počítača alebo tabletu. V neposlednom rade je to aj cena nákupu, ktorá je často krát nižšia, ako cena rovnakého tovaru v kamenných obchodoch. My pre vás máme 3 overené spôsoby, vďaka ktorým môžete ušetriť pri nákupe ešte viac.
 
3 overené spôsoby, ako ušetriť pri nákupe cez internet - 1

1. Nakupujte v overených obchodoch

Nič nepredraží nákup cez internet viac, ako nákup u nespoľahlivého alebo neovereného predajcu. Náklady môžu prudko narásť, keď príde tovar poškodený v používanom alebo až nefunkčnom stave. Vtedy siahame po zákonných možnostiach reklamácie, no ak obchod nekomunikuje dostatočne so zákazníkom, ťažšie sa nám dovoláva našich práv. Práve vtedy sa nám môže celý nákup predražiť.
 
Aj keď dobre známe obchody nemajú práve najnižšiu cenu, no ponúkajú výrazný komfort pri nákupe, čo by malo byť pri nákupe rovnako dôležité. Veľkú časť sortimentu majú skladom s doručením na druhý deň, ponúkajú viaceré možnosti doručenia a taktiež rôzne možnosti platby. V niektorých je možné aj priobjednať výnos ťažkého tovaru až do bytu alebo odvoz starého spotrebiča.
 

2. Plaťte vopred

Už viete, že by ste mali nakupovať len v overených obchodoch. Tie majú tisíce spokojných zákazníkov a nákup u nich je bezpečný. Viaceré obchody majú zvýhodnenú cenu za doručenie pri platbe vopred, niektoré vám dajú dopravu zdarma rovno celú. K dispozícii je zväčša platba vopred bankovým prevodom, to však môže dobu doručenia vašej zásielky predĺžiť. Bankový prevod totiž môže trvať niekoľko pracovných dní a obchody zväčša čakajú s vybavením objednávky na pripísanie finančných prostriedkov za nákup na ich účet.
 
Ďalším so spôsobov môže byť online platba, ktorá je veľmi rýchla a ak má obchod certifikát s bezpečnostným protokolom, je aj bezpečná. Ten spoznáte podľa toho, že v URL adrese obchodu v prehliadači je pred názvom obchodu “https://” a pri niektorých prehliadačoch je to zvýraznené zelenou farbou. Vďaka tomu viete, že prenos dát medzi vami a obchodom, takže aj citlivých osobných a platobných údajov, je šifrovaný a tým pádom bezpečný.
 
3 overené spôsoby, ako ušetriť pri nákupe cez internet - 2

3. Nezabudnite na zľavové kódy

To najlepšie sme si nechali na koniec. Určite ste si všimli aj vo vašom obľúbenom obchode v online nákupnom košíku políčko pre zadanie zľavového kódu alebo kupónu. Práve vďaka tomu môžete ušetriť aj desiatky eur a to pri každom nákupe. Nájdete ich zdarma na KuponyZdarma.sk, kde sú ich stovky ako zľavové kódy Hej, Notino, TPD, inSPORTline, Pilulka a do množstva ďalších. Jedná sa o prehľad – online katalóg pre tieto kupóny, zľavy, a zľavové kódy.
 
Stránka KuponyZdarma.sk nemá ani len registrácie, všetky kódy si môžete ihneď skopírovať a uplatniť pri nákupe. Stačí vyhľadať obľúbený obchod, vybrať si konkrétnu zľavu k nákupu, tú zobraziť a prípadný zľavový kód si skopírovať. Tento kód uplatníte pri nákupe v nákupnom procese. Niektoré zľavy nevyžadujú uplatnenie so zľavovým kódom, jedná sa rôzne akcie, výhody k nákupu, ako napríklad poštovné zdarma k nákupu, alebo výpredaje. Pri týchto zľavách stačí pokračovať na zobrazené stránky po kliknutí na ich zobrazenie.
 
Práve vďaka zľavovým kódom na KuponyZdarma.sk, zľavám a akciám môžete ušetriť aj desiatky eur. Jedná sa o rôzne peňažné, percentuálne a ďalšie zľavy a výhody k nákupu. Najlepšie na týchto zľavách je to, že tieto sú zväčša na celý nákup, čiže aj na akciový tovar a zľavnené položky. Takto môžete okamžite ušetriť a dá sa nimi šetriť pri každom nákupe, tak schválne pozrite, či na KuponyZdarma.sk nájdete zľavy aj do vášho obľúbeného obchodu.

Text: PR
Foto: unsplash.com

5 vychytávok, ktoré si budete chcieť kúpiť (#1)

Denne pribúdajú nové a nové vychytávky a rôzne vynálezy. Niektoré su viac alebo menej úsmevné a niektoré sú naozaj užitočné. Nie len my by sme chceli nie jeden z nich mať aj doma. V tomto článku máme pre vás 5 našich tipov, na vychytávky, ktoré si budete chcieť kúpiť. Ak si tam nič nenájdete pre seba, možno tám nájdete užitočné a vtipné tipy na darčeky pre niekoho blízkeho. Ku každej vychytávke poradíme aj to, kde ju kúpiť. Ak čítate do konca, získate aj zľavu k nákupu.

LED Messenger do auta

Nech ste v zápche, na diaľnici alebo len tak prechádzate ulicami mesta. Vďaka tomu LED Messengeru sa môžete zabaviť vy aj vodiči naookolo. S týmto máte o zábavu v aute naozaj postarané. Môžete vďaka nemu šíriť svoje správy. Nastaviť si môžete vlastný ľubovoľný text aj rýchlosť, ktorou sa bude zobrazovať.

LED Messenger do auta

Kde a za koľko? 37,69 EUR 18,09 EUR → KÚPIŤ na 4Home.sk

Sada pečiatok Facebook Like a Dislike

Možno práve vy nepatríte k “facebook” generácii, ktorá na ňom trávi množstvo času, no určite viete o niekom, komu by táto vychytávka nemala chýbať. Jedná sa o sadu dvoch Facebook Like a Dislike pečiatok.

Sada pečiatok Facebook Like a Dislike

Kde a za koľko? 5,90 EUR → KÚPIŤ na NajDarcek.sk

Selfie tyč

Selfie tyče už dávno nepatria len do rúk japonských turistov. Veľkú obľubu majú aj u našincov. Nemusíte hneď vyraziť na zahraničnú dovolenku, aby ste ju využili. Oceníte ju aj pri fotení na lyžiarskom svahu, víkendovom pobyte, na turistike a inde. Perfektné sú na “selfie” videá. Vy ju azda ešte nemáte?

Selfie tyč

Kde a za koľko? Od 36,64 EUR 14 EUR → KÚPIŤ na Hej.sk

Snežnice

Tieto univerzálne snežnice si ľahko upevníte na každý typ topánky. Ich jednoduchá, ale prepracovaná konštrukcia funguje dobre aj na tom najšmykľavejšom povrchu. Jednoduché a teraz aj za výbornú cenu.

Snežnice

Kde a za koľko? 5,99 EUR 3,59 EUR → KÚPIŤ na 4Home.sk

Podložka pod pohár Paleta

Patríte k tým, čo obľubujú najnovšie trendy a aj vás láka napríklad taký nábytok z paliet? Možno je to pre váš domov až príliš odvážne nechať si rovno vymeniť nábytok za ten z paliet. Začať môžete aj s niečim nenším, napríklad s originálnymi podložkami pod pohár, ktoré majú vzhľad ako paleta. Zároveň sú funkčné, 100% prírodné vyrobené z borovicového dreva, a vaša návšteva si to hneď všimne a určite ocení.

Podložka pod pohár Paleta

Kde a za koľko? 11,95 EUR → KÚPIŤ na NajDarcek.sk

Dúfame, že rovnako ako nám sa aj vám páčia tieto skvelé vychytávky. Ak ich aj vy musíte mať doma a chcete si ich kúpiť, máme pre vás jeden tip na záver. Pri kúpe aj vo vyššie uvedených obchodoch môžete ušetriť so zľavovými kódmi. Tie sú zadarmo a ušetriť môžete aj desiatky eur pri každom nákupe. Stovky ihneď k dispozícii na stiahnutie môžete tieto kupóny nájsť na www.KuponyZdarma.sk alebo na www.zlavovy-kod.sk. Na týchto stránkach sú len aktívne kupóny k nákupu a nie je potrebná ani len registrácia, všetky sú ihneď k dispozícii.

Foto: produktové fotografie. Uvedené ceny sú platné k dňu publikácie článku a môžu sa líšiť.

Kvalitné ubytovanie vo Vysokých Tatrách

Slovenské najznámejšie stredisko, najmenšie veľhory na svete, naše domáce striebro. Tieto a iné prívlastky hovoria o jednom z najkrajších kútov Slovenska a to o Vysokých Tatrách. Pre Slováka by mala byť návšteva Vysokých Tatier povinnosťou. Aj keď dnes často krát zavítame radšej k moru ako spoznávame naše vlastné Slovensko.

Kvalitné ubytovanie vo Vysokých Tatrách
Kvalitné ubytovanie vo Vysokých Tatrách (Zdroj: tatry.sk)

Každopádne Tatry majú čo ponúknuť, o tom nás presvedčí aj záplava turistov z iných krajín. Často tu počuť spriaznenú češtinu alebo tiež blízku poľštinu. Zo slovanských jazykov tu už historicky často počuj ruský jazyk. Ruský turisti patria celkovo k tým najbohatším a ubytovaní bývajú prevažne v luxusných tatranských hoteloch. Okrem luxusu je k dispozícii na ubytovanie aj štandard či už v podobe dvoj alebo troj hviezdičkových hotelov alebo penziónov. Práve penzióny vo Vysokých Tatrách sú často vyhľadávaným typom ubytovania domácich turistov. Ponúkajú totiž to stále kvalitné ubytovanie so širokou paletou služieb ale v porovnaní s hotelmi sú niekedy aj výrazne lacnejšie.

Vkusne zariadené, dobre situované a s milým personálom, to sú penzióny ktoré o klientelu nemajú dlhodobo núdzu. Nábytok, napríklad aj škandinávsky nábytok je práve často krát tým čím sa jednotlivé hotely a penzióny radi odlišujú od konkurencie. Niekomu viac sadne sedliacky štýl, iný preferuje moderný minimalistický nábytok a dekorácie. Vo Vysokých Tatrách si dnes vyberie každý. Pozor ale na termíny, tie najzaujímavejšie sú často vypredané aj mesiace vopred.

Text: PR