5 dôvodov, prečo by ste sa nemali nikdy vzdať

V živote stojíte pred rozličnými výzvami a situáciami, pri ktorých máte pocit, že nevládzete, neviete a nemôžete ísť ďalej. Niekedy sa vzdáte dokonca ešte skôr, ako sa začnete reálne o niečo usilovať. Inokedy ani len netušíte, že obrovský úspech stál len kúsok od vás. A práve preto by ste sa nikdy v živote nemali vzdať. V ničom, čo robíte, čomu veríte, o čo sa snažíte.

5 dôvodov, prečo by ste sa nemali nikdy vzdať

Položte si otázku: ktorá zo slávnych osobností sa stala úspešnou na základe toho, že sa vzdala? Ani jedna! Ten mladík, ktorý nevyužil svoj potenciál, sedí teraz niekde v kúte pohrúžený do sebaľútosti. Každý z nás si dokáže nájsť dôvod, prečo sa nesnažiť a nebojovať. Je to veľmi jednoduché a preto si túto možnosť vyberá väčšina z nás. Veď prečo si život zbytočne komplikovať, všakže? Iba tí, ktorí si zvolili dlhú cestu plnú nielen výziev, ale občas aj strachu a bolesti, naozaj niečoho dosiahli, iba tí si splnili svoje sny. Výsledok ich driny má neskutočne vysokú cenu. Nielen pre ich samých, ale aj pre ostatných navôkol. Kto si vie nájsť dôvod, prečo prestať, nájde aj dôvod, prečo pokračovať. My sme pre vás pripravili 5 dôvodov, vy si musíte nájsť ďalšie. Môže ich byť päť, desať alebo tisíc, ale musia byť dostatočne silné. A vy ešte silnejší.

Nikdy sa nevzdávajte, pretože:

1, Cesta k úspechu vás formuje
Jednou z najdôležitejších a zároveň najkrásnejších vecí je, že proces dosiahnutia vlastných cieľov vás formuje, za čo vás neskorší úspech ocení. Môžete prekvapiť samých seba, čoho všetkého ste schopní, ako veľmi ste silní a čo všetko dokážete sami, bez akejkoľvek pomoci.
Nastavenie vysokých cieľov vás učí vytrvalosti a jednoznačne buduje vaše sebavedomie a sebadôveru. Je to proces, vďaka ktorému sa vyvíjate, rastiete, vďaka ktorému ste tým, kým ste. Veľké veci neprídu zo dňa na noc, ale naopak, budujú sa postupne, tehlička po tehličke.

2, Cieľ je mnohokrát za dverami
Ako tvrdí aj trochu gýčom opradená veta, ale stále používaná a platná: “Ani Rím nebol postavený za deň.” Ani vaše ciele a sny nemusia prísť ihneď. Vy vlastne ani neviete, kedy prídu, môže to byť o týždeň, mesiac, rok, kedykoľvek. A môžu prísť práve vtedy, keď máte chuť to vzdať. Nikdy neriskujte stratu svojho na dvere klopajúceho úspechu tým, že sa vzdáte. Cieľ môže byť totiž hneď za ďalšou zákrutou. Navyše, keď sa vzdáte, nikdy sa už nedozviete, čo všetko by sa mohlo stať, čo všetko by ste dosiahli, mali, urobili, kým by ste boli. Keď sa vzdáte, zahodíte všetko svoje doterajšie úsilie a ocitnete sa na samom začiatku. Vzdať sa vás stojí v skutočnosti oveľa viac energie, ako pokračovať v snahe dosiahnuť svoj cieľ. Vedzte, že opustenie vašich snov a následná nečinnosť nesie oveľa väčšie následky. Keď sa vzdáte raz, je viac ako možné, že sa vzdáte opäť.

3, Život bez prekážok nemá zmysel
Pokiaľ žijete, stále sa môžete naučiť prekonávať prekážky. Všetci vieme, že život stojí za to len vtedy, keď sa o niečo pokúšame, snažíme, keď za niečo bojujeme. Mnohokrát to nie je ani samotný cieľ, ale cesta, ktorá nás obohatí a dá nášmu životu zmysel. Táto cesta nás mení, robí nás silnejšími, skúsenejšími, múdrejšími, obozretnejšími. Počas tejto cesty nič nestrácame, ale naopak, získavame toho oveľa viac. Táto cesta nás učí prekonávať prekážky a preskakovať polená pod nohami so vznešenosťou. Len keď bojujeme za niečo, čo je v našom živote dôležité, sme schopní dôjsť na samý koniec našich možností. Nájsť entuziazmus, vášeň a radosť, ktoré toto dobrodružstvo nasledujú. Za každou úspešnou osobnosťou stojí príbeh a dlhá cesta plná prekážok, ktorú musela prejsť, kým sa stala tým, kým je dnes.

4, Ak sa to nepodarí vám, urobí to niekto druhý
Úspech nie je ocenený, pokiaľ je dosiahnutý ľahkou cestou. Len pocit, že sme pre výhru v našom živote urobili všetko, čo sme mohli a bojovali z plných síl, je už sám o sebe silný a mnohokrát mocnejší ako výhra samotná. Dokážte sami sebe, že na to máte a odkážte to ostatným! Tým, že sa vzdáte, potešíte neprajníkov a ostatných, ktorí vám neverili. Dokážte ostatným, že sa vo vás mýlili, že sa vo vás skrýva toho omnoho viac. Neurobte druhým radosť tým, že sa vzdáte, urobte im radosť tým, že nikdy nepoľavíte a výsledok prinesie osoh aj im samým. Nakoniec platí, že čo sa nepodarí vám, podarí sa druhému. Naozaj chcete, aby vaše sny a ciele dosiahol niekto iný?

5, Staňte sa inšpirátorom
Koniec výhovorkám. Učte sa od druhých a potom sa staňte sám učiteľom. Inšpirujte ostatných už len tým, že odmietnete akýkoľvek pád. Už počas samotnej cesty k vrcholu sa k vám môžu pridať ďalší ľudia, fascinovaní vašou silnou vôľou. Nájdite sebe podobných, s ktorými zdieľate podobné ciele a sny. Ak je vašim cieľom byť úspešný človek, obklopte sa úspešnými ľuďmi. Inšpirujte sa ich príbehmi a neskôr buďte ich inšpiráciou práve vy. Zmeňte svet! Pokiaľ dokážete zmeniť život jednému človeku, dokážete zmeniť život všetkým. Vyjdite zo svojej ulity a ukážte celému svetu váš príbeh. Nech vidia vaše chyby, pády, ale najmä výsledok.

Zdroj: www.lottoland.com/sk

loading...