5 zaujímavých faktov o online zoznamovaní

Nikto nemá rád osamelosť a bez partnera si nedokáže predstaviť život väčšina z nás. Každý rieši svoju samotu rôzne – niekto si kúpi erotické hračky, iný zase začne nový život v zahraničí a ďalší sa skúsi zoznámiť online. Na Slovensku táto oblasť nepatrí medzi najprebádanejšie, no v USA si na online randenie posvietila spoločnosť Pew Research, ktorá sa venuje rôznym prieskumom a priniesla týchto 5 zaujímavých výsledkov.

5 zaujímavých faktov o online zoznamovaní
5 zaujímavých faktov o online zoznamovaní

1. Predsudky miznú
Popularita internetovej zoznamky v USA v roku 2005 nebola práve na svojom vrchole. V tomto roku si až 29 % opýtaných myslelo, že tento spôsob zoznamovania sa s novými ľuďmi je pre zúfalcov. O 10 rokov neskôr si to však myslelo už len 23 % opýtaných. A ako sú na tom fanúšikovia? V roku 2005 si myslelo, že je to dobrý spôsob spoznávania nových ľudí 44 % opýtaných o 10 rokov neskôr to už bolo 59 %, takže obľuba online zoznamovania neustále rastie.

2. Online zoznamovanie už nie je iba pre mladých
Áno, predpoklad, že online sa zoznamuje viac mladých ľudí, je správny. Najpočetnejšou kategóriou v USA sú mladí od 18 do 24 rokov. Ale online zoznamovanie nie je iba o erotických zoznamkách či zoznamkách pre mladých. Postupne rastie počet tých pre starších a seniorov, vďaka čomu sa od roku 2005 do 2015 počet používateľov vo veku 55 – 64 rokov zdvojnásobil zo 6 % na 12.

3. Tretina ľudí nebola na rande s niekým, koho spoznali online
Čísla Pew Researchu hovoria o tom, že tretina ľudí, ktorí používajú online aplikácie či stránky na zoznamovanie sa s novými ľuďmi, nebolo nikdy na skutočnom rande. Poviete si, že toto číslo je príliš vysoké? V porovnaní s tým, že až 66 % opýtaných bolo na rande s niekým, koho spoznali online, to až tak zle nevyzerá.

4. Pätina ľudí potrebuje pomôcť s vyplnením profilu
Náš profil na zoznamke často rozhodne o tom, či sa danému človeku zapáčime. Aj preto ho chceme mať čo najlepší. V USA až 22 % opýtaných potvrdilo, že požiadalo svojho kamaráta či kamarátku o pomoc s vyplnením. Čo si myslíte, koho bolo viac – mužov alebo žien? Až 30 % zo ženských respondentov požiadalo o pomoc, pričom mužov bolo iba 16 %.

5. 5 % manželstiev alebo vážnych vzťahov v USA vzniklo online
A koľko z týchto rande malo úspech? Približne 5 % Američanov, ktorí sú zosobášení alebo majú vážny vzťah potvrdilo, že svojho partnera spoznali online. Čo poviete, je online zoznamka budúcnosťou ľudských vzťahov?

Text: PR, foto: topky.singles