Ako by mali vyzerať ihriská pre batoľatá?

Ihriská pre batoľatá (inflatables) by mali byť najmä bezpečné, z kvalitných materiálov a na základe najnovších noriem. Vonkajšie skôr z plastu a agátového dreva. Vnútorné vybavené top mäkkými materiálmi, ktoré nepripustia žiaden úraz.

Foto: cheereurope.com
Foto: cheereurope.com

Ako by malo vyzerať ihrisko pre batoľatá?

Pieskovisko

Viete si predstaviť vonkajšie detské ihrisko bez pieskoviska? Asi nie. Môžu sa tu hrať aj maličké deti, pretože si nemajú ako ublížiť. Čo sa týka piesku, najlepší je ten hygienický, očistený a zbavený choroboplodných zárodkov. Dobrou alternatívou je aj umelohmotné prekrývateľné pieskovisko v tvare zvieratiek (lienka, hroch, mačka)..

Hojdačky

Deti ich majú veľmi rady. Vedia byť ale celkom nebezpečné, pokiaľ nie sú vyrobené z mäkších materiálov a nie je kontrolovaný ich pohyb. Tou lepšou voľbou sú malé drevené hojdačky, prípadne závesné látkové alebo rôzne húpacie koníky či iné zvieratká.

Materiály

Kedysi sa detské ihriská stavali najmä z dreva a kovu. Dnes výrobcovia ihrísk (playground manufacturers) dbajú viac na bezpečnosť a používajú skôr materiály ako plasty a agátové drevo bez trieskovej štruktúry. Zníži sa tak riziko úrazov.

Ďalšie opatrenia

• oplotenie pred psami, mačkami, bezdomovcami a vandalmi
• bezpečné dopadové zóny
• zákaz používania toxických farbív

Vybavenie interiérového ihriska

Ak chcete vaše dieťa v prípade nepriaznivého počasia zobrať radšej niekde dnu, aj tu sú široké možnosti. Medzi vybavenie interiérového ihriska (indoor playground equipment) patria preliezačky, šmýkačky, či rôzne pomôcky, ktoré najmenším návštevníkom pomôžu rozvíjať motoriku v bezpečnom prostredí. Presné také sú aj detské ihriská Cheer Europe. Navrhované profesionálmi a maximálne inovatívne.

Zdroje:
https://cheereurope.com/products/inflatables
https://www.rodinka.sk/doma/doma/domace-ihrisko-snov-pre-male-aj-vaecsie-deti/
https://mamaaja.sk/clanky/dieta/po-prvykrat-na-detske-ihrisko-kam-ako-a-s-cim
https://www.babyweb.sk/pozor-nie-kazde-ihrisko-je-vhodne-pre-vase-dieta