Aký toner si vybrať do tlačiarne?

Bez náplní do tlačiarní by nemohla fungovať ani jedna tlačiareň. V súčasnosti sa na trhu predávajú nielen originálne tonery konkrétnych značiek tlačiarní, ale aj kompatibilné a repasované tonery.
Ak hľadáte kvalitné tonery aj do vašich tlačiarní, poradíme vám, ktoré tonery by ste si mali vyberať, aby vám tlačiarne v tých najnevhodnejších chvíľach nezlyhali.

Aký toner si vybrať do tlačiarne?
Aký toner si vybrať do tlačiarne? (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Originálne tonery

Nie sú vhodné pre tých, ktorí by radi ušetrili. Originálne tonery sú oveľa drahšie ako repasované tonery, ale zase nikdy sa nestane, že by ste ich išli reklamovať, pretože sú kvalitné a bezporuchové. Ak si chcete tieto tonery kúpiť do domácej tlačiarne, vysoké ceny vás ale môžu odrádzať. Ak si ich kupujete do firmy, môžete si ich dať do nákladov a ani vyššie ceny vás neodradia. Výnimkou sú ale originálne tonery OKI, ktoré sú cenovo dostupné a vydržia vám veľmi dlho.

Repasované tonery

Sú to v podstate opäť použité tonery doplnené o tonerový prášok, ktoré sa majú tendenciu kaziť, ak ich kúpite od nekvalitných výrobcov. Odporúčame vám preto popýtať sa známych. Možno vám poradia, kde nakupovať kvalitné repasované tonery a možno nájdete aj konkrétnu značku tonerov, ktorú ste doposiaľ používali a aj naďalej by ste ju chceli používať. Pri výbere si dávajte pozor, pretože ak kúpite nekvalitný repasovaný toner, ohrozujete svoju tlačiareň – môže hroziť únik tonerového prášku.

Ak hľadáte kvalitné laserové tonery Konica Minolta, nemusíte kupovať originálne, ale môžete si vybrať repasované.

Kompatibilné tonery

Kompatibilné tonery sú najviac podobné originálnym, len s tým rozdielom, že si neplatíte za značku tonerov. Sú cenovo prijateľnejšie ako originálne a sú takmer bezporuchové, čo určite oceníte pri dennodennom tlačení dokumentov v kancelárii.

Nech už si vyberiete akýkoľvek typ a značku tonerov, jednoznačne si prečítajte recenzie na jednotlivé značky tonerov, zohľadňujte ceny a nenakupujte u pochybných predajcov, ale radšej u certifikovaných výrobcov tonerov.

Text:PR

loading...