Bez bagra to nejde

Stavebné alebo výkopové práce sú už každodennou súčasťou našich životov. Či už je to v meste alebo na dedine, stavia a renovuje sa neustále a s tým sú spojené aj výkopové práce.

Bez bagra to nejde
Bez bagra to nejde (Foto: zeppelin.sk)

Asi platí pravidlo, že čím väčšia stavba, tým väčšie výkopové práce sú potrebné. Nič z toho by však nebolo možné, keby nemáme k dispozícii ťažkú stavebnú techniku. Ručne kopať hlboké základové jamy, alebo kanály by bola namáhavá a časovo náročná robota. Tou dobou sme si už prešli a aj vďaka technike práve stavebný priemysel rozkvitá.

Práce na cestách, stavba priemyselných objektov, výškových budov alebo domov. Na všetko je potrebná ťažká stavebná technika, bez ktorej by to nešlo. Žeriavy, bagre, minibager, domiešavače alebo aj elektrocentrála a veľa ďalších strojov, ktoré pomáhajú pri stavbách každý deň. Samozrejme bez ľudskej práce by nebolo nič z toho. A práve za to môžeme vďačiť spoločnosti Caterpillar, ktorá počas svojej dlhej existencie neustále prichádza s novými strojmi, ktoré každý deň pomáhajú ľuďom a uľahčujú našu prácu.

Text:PR