Chorvátsko – apartmány

Chorvátsko si najviac užijete, keď si vyberiete apartmány priamo pri pláži. Apartmány sú dnes medzi turistami najobľúbenejšou formou ubytovania, hoci Chorvátsko ponúka svojim návštevníkom rôzne možnosti ubytovania pri mori.

Chorvátsko – apartmány
Chorvátsko – apartmány (Foto: hrvatska.sk)

Súkromné apartmány v Chorvátsku

Súkromné apartmány Chorvátsko sú výborným riešením ubytovania pre dovolenkárov, ktorí majú radi slobodu a flexibilitu, uprednostnia súkromie, ktoré apartmánové domy ponúkajú pred veľkými hotelovými komplexmi. Veľkou výhodou ubytovania v súkromných apartmánoch je naozaj bohatý výber z množstva rôznych typov apartmánov od malých štúdio-apartmánov až po veľké vily, ktoré neraz okrem štandardu ponúkajú aj bazén, možnosti pripojenia na internet či iné doplnkové služby.

Zaujímavosťou je, že v posledných rokoch sa počet zahraničných a chorvátskych hostí, ktorí si vybrali tento typ ubytovania, zvýšil tak na chorvátskom Jadrane (Hvar, Istria), ako aj na kontinentálnej časti Chorvátska.

Súkromné ​​ubytovanie je zaradené do kategórií 2- hviezdičkových, 3 – hviezdičkových, 4-hviezdičkových a luxusných 5- hviezdičkových apartmánov. Atraktivita ubytovania v súkromných a štúdiových apartmánoch v Chorvátsku je v kvalitných službách poskytovaných hostiteľmi, ktorí každý rok investujú veľa úsilia o zvýšenie kvality ubytovania.

Nájdete prímorské apartmány v tichých, pokojných lokalitách vhodných pre rodiny s deťmi či starších ľudí, apartmány v rušných dovolenkových centrách pre mladých, ktorí okrem mora hľadajú aj možnosti zábavy či športov, vo frekventovaných pobrežných mestečkách a historických mestách pre milovníkov kultúry a historických pamiatok, ale aj apartmány na vidieku, vily s bazénom či apartmány, kde okrem ubytovania domáci ponúkajú aj kúsok tradícií – tzv. agroturizmus, a zasvätia Vás do tajov prípravy gastronomických pochúťok a priblížia život na chorvátskom vidieku v minulosti.

Hoci cena zohráva veľkú úlohu pri voľbe ubytovania, nie je rozhodujúce. Dôležité je blízkosť mora, dobre vybavené ubytovacie zariadenia, blízkosť rekreačných a športových zariadení, centrum mesta, obchody a reštaurácie. V dnešnej dobe ľudia radi trávia zimnú i letnú dovolenku na mieste, ktoré sa cíti ako doma, a preto sa obrátia na rodinnú atmosféru súkromného ubytovania v Chorvátsku, ktoré poskytli majitelia.

Text: PR