Kedy treba vymeniť stierače za nové

Heslo “vidieť a byť videný” sa síce používa hlavne v spojitosti so svetlami, sami ale uznáte, že pri jazde v hustom daždi sú kvalitné stierače základom. Dnes si povieme kedy a ako na aute vymeniť stierače svojpomocne.

opel-crossland-x-1

V zimnom období sú stierače veľmi zaťažovaným prvkom na Opel Astra. Gumičky bývajú poškodené kvôli soli, zime a namrznutom ľade na čelnom skle. Ak sa na skle nachádza námraza, rozhodne by ste ju nemali stierať stieračmi, pretože tým gumičky nenávratne poškodíte. Výmena stieračov by mala prebiehať aspoň raz do roka. Nie je to nákladná záležitosť a zaistíte si tak dobrú viditeľnosť cez čelné sklo počas dažďa.

Nové stierače kúpite v auto predajni, na benzínových pumpách, ale aj v hobby markete. Na trhu sú k zakúpeniu stieračov rôzne veľkosti. Je nevyhnutné, aby ste pre svoje vozidlo zvolili ten správny rozmer. Nemusíte stierače merať na vašom Opel Crossland, pretože predajcovia majú dostupné katalógy so stieračmi, pričom u každého stierača je vždy napísaný typ vozidla, pre ktoré sú vhodné. Výmenu stierače zvládne naozaj každý.

Niektorí majitelia vozidiel si myslia, že výmenou gumičiek ušetria. Odporúčame kúpiť radšej celé stierače, nie iba gumičky. U starších stieračov je výmena gumičiek časovo náročnou záležitosťou.

Text a foto: PR