Kvalitné ubytovanie vo Vysokých Tatrách

Slovenské najznámejšie stredisko, najmenšie veľhory na svete, naše domáce striebro. Tieto a iné prívlastky hovoria o jednom z najkrajších kútov Slovenska a to o Vysokých Tatrách. Pre Slováka by mala byť návšteva Vysokých Tatier povinnosťou. Aj keď dnes často krát zavítame radšej k moru ako spoznávame naše vlastné Slovensko.

Kvalitné ubytovanie vo Vysokých Tatrách
Kvalitné ubytovanie vo Vysokých Tatrách (Zdroj: tatry.sk)

Každopádne Tatry majú čo ponúknuť, o tom nás presvedčí aj záplava turistov z iných krajín. Často tu počuť spriaznenú češtinu alebo tiež blízku poľštinu. Zo slovanských jazykov tu už historicky často počuj ruský jazyk. Ruský turisti patria celkovo k tým najbohatším a ubytovaní bývajú prevažne v luxusných tatranských hoteloch. Okrem luxusu je k dispozícii na ubytovanie aj štandard či už v podobe dvoj alebo troj hviezdičkových hotelov alebo penziónov. Práve penzióny vo Vysokých Tatrách sú často vyhľadávaným typom ubytovania domácich turistov. Ponúkajú totiž to stále kvalitné ubytovanie so širokou paletou služieb ale v porovnaní s hotelmi sú niekedy aj výrazne lacnejšie.

Vkusne zariadené, dobre situované a s milým personálom, to sú penzióny ktoré o klientelu nemajú dlhodobo núdzu. Nábytok, napríklad aj škandinávsky nábytok je práve často krát tým čím sa jednotlivé hotely a penzióny radi odlišujú od konkurencie. Niekomu viac sadne sedliacky štýl, iný preferuje moderný minimalistický nábytok a dekorácie. Vo Vysokých Tatrách si dnes vyberie každý. Pozor ale na termíny, tie najzaujímavejšie sú často vypredané aj mesiace vopred.

Text: PR