Na toto pozor! Ako nepúšťať lampióny šťastia

Možno aj vy ste už počuli o tom, ako lampióny štastia spôsobili požiar alebo ako ich sused musel zbierať po záhrade. Ak si myslíte, že je to len ďalší „skvelý nápad“ našej doby, mýlite sa. Lampióny štastia sú tu oveľa dlhšie ako by ste možno čakali.

Lietajúce lampióny šťastia vznikli sú tu už viac ako 2000 rokov. Vznikli v Ázii, kde sú známe ako „Khom Fay“. Odtiaľ pochádza tento zvyk, že ľudia veria, že priania napísané na týchto lampiónoch sa splnia. Okrem toho veria, že tieto lampióny odnesú všetkých zlých duchov a nešťastia. Preto sa nazýva lampión šťastia alebo lampión priania. Dôležité je, dať pozor kde, kedy a ako lampión šťastia vypúštame, za všetko hovorí video nižšie.

VIDEO: Ako nepúšťať lampióny šťastia

Napriek tomu, že sa ich už v nie jednej krajine snažili zakázať, tieto lampióny šťastia spĺňajú všetky bezpečnostné normy a podmienky. Kúpiť si ich môžete aj u nás, napríklad na stránkach NajDarcek.sk alebo 4Home.sk. Nezabudnite uplatniť pri nákupe aj zľavové kódy z KuponyZdarma.sk a ušertiť tak pri nákupe. Po rozbalení ho stačí rozložiť, zapáliť a včasne vypustiť. Pozor však na to, kde ho budete vypúšťať.

Zdroj a foto: YouTube