Načo slúži znalecký posudok

Administratíva spojená s kúpou nehnuteľností je celkom určite obsiahla. Hlavne je to v prípade že sa chystáte kúpu nehnuteľnosti financovať externými zdrojmi. Tu vzniká potreba znaleckého posudku. Financujúca banka totižto potrebuje vedieť reálnu hodnotu nehnuteľnosti na kúpu ktorej poskytuje svoje zdroje. Nie je možné aby napríklad poskytla hypotekárny úver vo výške sto tisíc euro a samotná nehnuteľnosť mala polovičnú hodnotu.

Načo slúži znalecký posudok

Na určenie hodnoty nehnuteľnosti práve slúži znalecký posudok. Na webe dobryznalec.sk nájdete k danej problematike množstvo informácií. Tieto sú potrebné na základné zorientovanie sa v problematike. Ak teda budete chcieť stačí nájsť znalca vo Vašom meste alebo okolí a nechať si vypracovať takýto znalecký posudok na dom, byt alebo iný typ nehnuteľnosti. Zoznam znalcov vedie ministerstvo spravodlivosti. Iba znalec ktorý je v tomto zozname zapísaný je spôsobilý na vypracovanie tohto dokumentu.

Je preto vo Vašom záujme si overiť či Vami vybraný znalec sa v tomto zozname nachádza. Existuje ale ešte jednoduchšia cesta. Nemusíte si nič študovať a zháňať ale rovno si objednáte vypracovanie takéhoto posudku napríklad aj online napríklad na expresnyposudok.sk. V tomto prípade stačí ak poskytnete podklady potrebné k vypracovaniu posudku a overený znalec Vám do pár dní priamo dodá požadovaný znalecký posudok.

Text: PR, foto: unsplash.com