Potraviny, ktoré pomôžu vašim vlasom

Nie všetci máme na drahé masky a kozmetiku, ktorá dokáže urobiť z nášho tela opäť dokonalého človeka. V niektorých prípadoch dokonca tieto prípravky ani nemusia fungovať, čo znamená, že človek nemá naozaj žiadnu inú možnosť, ako siahnuť po prirodzenej ceste, ktorá je oveľa dostupnejšia.

Potraviny, ktoré pomôžu vašim vlasom
Potraviny, ktoré pomôžu vašim vlasom (Zdroj: nanogen.sk)

Tak ako v cvičení a zdravom zbavovaní sa nadbytočných kíl pomáha správna životospráva, fungovať by to malo rovnako aj pri starostlivosti o vaše vlasy. Ich krásu a objem môže podporiť vhodná potravina. Dôležité je však vedieť ktorá to je.

Zdravý rast vlasov je charakteristický zväčšením dĺžky vlasu za mesiac v priemere o 1 cm. Pokiaľ nepatríte k tejto skupine šťastlivcov, mali by ste si pozrieť zoznam tých najdôležitejší potravín, ktoré by mohli byť správnou a lepšou cestou.

Prirodzený vlasový kondicionér
Získať ho môžete vďaka zelenine, ktorá je zelená. Fazuľky, brokolica a špenát. Základný zdroj vitamínov A a C, ktoré sa postarajú o vytvorenie prirodzeného kondicionéru, ktorým je kožný maz. Vďaka železu, ktorý sa v tejto zelenine nachádza zasa získate potrebný objem vlasov. S pomocou šalátov a listovej zeleniny vlas a vlasová cibuľka zasa získava pevnosť.

Orechy ako zdroj selénu
Na podporu rastu vlasov sa zvykne odporúčať Minoxidil, no podobne vám môžu poslúžiť aj orechy. Alfa-linolénová a omega-3 mastná kyselina v nich obsiahnutá sa postará o celkový stav vlasových korienkov do najmenšieho detailu. Pokiaľ teda nemáte alergiu, zaraďte ich určite do svojho jedálnička. Podobne bude pôsobiť aj zinok na rozštiepené končeky vlasov, ktoré nájdete mandliach a kešu orechoch.

Vaječný likér pre vlasy
Ak si rozmiešate surové vajíčko, získate masku, ktorá dodá vašim vlasom bielkoviny, vitamín B12 a biotín. To je tá najideálnejšia kombinácia, ktorá vaše vlasy dokonale vyživí. Vajcia a ich blahodarné účinky na naše vlasy sú známe už dávno. Možno ale neviete, že aj spánok je pre ich správny rast dôležitý. Počas tohto obdobia sa regeneruje celé telo a vlasy sú na tom rovnako.

Nemusíte automaticky chodiť do lekárne a drogérie, niekedy sa stačí poobzerať po vlastnej kuchyni a možno nájdete ten ideálny a podporný prostriedok pre zdravie vlasov aj tu.

Text: PR

loading...