Prečo si zaobstarať vlastnú vírivku

Nekonečné množstvo relaxácie kedykoľvek si spomeniete nie je ani zďaleka jediný dôvod, prečo by ste si mali zaobstarať vlastnú vírivku alebo bazén s protiprúdom.

Prečo si zaobstarať vlastnú vírivku
Prečo si zaobstarať vlastnú vírivku (Foto: ilustračné, zdroj: unsplash.com)

Príliš sa stresujeme

Žijeme v dobe inteligentných telefónov, šikovných aplikácií, robotických vysávačov a kosačiek, a aj tak sa stále niekam ponáhľame. Naháňame sa deň za dňom a stres sa stal akousi prirodzenou súčasťou našich životov.

Ľudské telo je prispôsobené na zvládanie stresu a bez problémov si s ním dokáže poradiť. Stres je dokonca prospešný a nevyhnutný. Pomáha nám zvládať náročné životné situácie a prekonávať prekážky.
To je však stres krátkodobý, vyvolaný napätou situáciou a po úspešnom vyriešení vyprchá.
V modernej spoločnosti s rýchlym životným tempom ľudia trpia stresom dlhodobým, permanentným. Sme v jednom kole. Stresuje nás práca, financie, rodinné vzťahy, ranná dopravná špička, porada so šéfom, nespokojný zákazník a takto by sme mohli pokračovať ešte hodnú chvíľu.

Náš mozog si potrebuje oddýchnuť a na chvíľu “vypnúť”. Skvelým spôsobom na odreagovanie mysle je šport. Ten však dá zabrať telu a aj to si zaslúži regeneráciu.
Jedno z najlepších miest, kde môžete dopriať oddych telu i duši je jednoznačne vírivka.

Naučte sa relaxovať

Vírivky sú balzam na telo a upokojujúca terapia pre myseľ. Vírivka je kombináciou masáže, liečby a uvoľňujúceho tepla.
Teplo zlepšuje cirkuláciu krvi, rozširuje cieva a zlepšuje krvný tlak. Masáž vodnými tryskami uvoľňuje svaly, odstraňuje bolesť a napätie. Navyše má pozitívny vplyv na pružnosť a pevnosť pokožky.

Vírivý kúpeľ v spojení s hydroterapiou masážnymi tryskami je ešte účinnejší v kombinácií s aromaterapiou. Aromatické oleje pomáhajú uvoľňovať psychické bloky a odbúravať stres. V rámci osobnej psychohygieny stačí nakvapkať pár kvapiek oleja do aromatickej lampy.
Ak k tomu všetkému pripojíte svetlo sviečok a relaxačnú hudbu, nič viac pre príjemný večer nepotrebujete.

• pobyt vo vírivke vyplavuje endorfíny – hormóny šťastia
• urýchľuje liečivé procesy, ktoré v tele prirodzene prebiehajú
• znižuje bolesť svalov a kĺbov
• zlepšuje problémy s nespavosťou
• vďaka teplu prehrieva celý organizmus a pomáha pri zhadzovaní nadbytočných kilogramov

O dôvod viac mať vlastnú vírivku

Možno si hovoríte, že to všetko vám môže ponúknuť aj ktorákoľvek vírivka vo verejnom wellness centre. To je pravda tak čiastočne.

Do wellness centra musíte dochádzať a na to nie je vždy čas a ani nálada po náročnom pracovnom dni.
Vo verejnej vírivke nemáte záruku toho, že budete mať dostatok priestoru a súkromia vychutnať si pobyt v jacuzzi naplno.
A v neposlednom rade v prípade verejnej vírivky si nemôžete byť istý jej hygienou. Len pri svojej vlastnej vírivke viete, v akom stave máte filtre a aké chemické prípravky na čistenie vody používate.

Navyše, ak dochádzate do wellness centra autom, nemôžete si vo vírivke vychutnať pohár obľúbeného vína. A to už stojí za zváženie nákupu vlastnej vírivky.

Text: PR