Zažeňte nudu v práci s dobrou knihou

V dnešnom uponáhľanom svete je hľadanie voľného času dosť problematické, ale nemali by ste na to zabúdať, pretože neustála práca a povinnosti vám môžu navodiť mnohé zdravotné problémy a komplikácie. Nájdite si vo vlastnom záujme čas na relax a pohodu v podobe čítania dobrej knihy. Má to pre vaše telo a psychiku niekoľko priaznivých účinkov, o ktorých si niečo aj povieme.

Zažeňte nudu v práci s dobrou knihou
Zažeňte nudu v práci s dobrou knihou (Foto: uniknihy.sk)

Podporíte vývoj tvorivej zložky vašej osobnosti

Hlavnou výhodou čítania kníh je, že vaša myseľ a predstavivosť sú zapojené do procesu čítania. Nevedomky sa stanete účastníkmi tvorivého procesu tvorby umeleckého diela.

Funguje to nasledovne. Autor diela zaznamenal na papieri svoju víziu sveta, podľa jeho slov a pojmov. Čitateľ, ktorý má svoj vnútorný svet odlišný od vnútorného sveta spisovateľa, interpretuje všetky tieto pojmy svojim spôsobom, vďaka čomu obohacuje vlastnú predstavivosť. Toto umelecké dielo prelína osobnosťou čitateľa a stáva sa novou, osobnou prácou.

A všetko toto si môžete dopriať aj bez toho, aby váš batoh alebo kabelku zaťažila hmotnosť klasickej knihy, pretože si ich môžete prečítať aj cez počítač, mobil alebo tablet. Moderné online knihy sa tešia veľkej obľube.

Váš intelekt bude vo forme

Ak si zvyknete čítať knihy, váš mozog bude vždy “v dobrej kondícii” a nebude ťažké riešiť žiadne problémy, ktoré sa pred vami objavia. Žiadny kreatívny proces predsa nemôžete robiť bez použitia vašich intelektuálnych schopností.

Budete skúsenejší

Čítanie je tiež príležitosťou, aby sme sa naučili niečo nové. Pomocou čítania odborných kníh študujeme nový materiál, dozvieme sa o svetových objavoch a výskume. Každý z nás má obľúbené knihy, ktoré si môžete vybrať a znovu prečítať. Niektoré z nich sa nachádzajú vždy vedľa našej postele, alebo priamo v spomínanom mobilnom zriadení. A ako pohodlné to je, sa môžete veľmi rýchlo presvedčiť výberom tej vhodnej aj Vy.

Text:PR