Cesta na letisko môže byť niekedy väčší problém ako samotný let. V prípade že letíte z letiska Schwechat pri Viedni tak to platí dvojnásobne. Existuje samozrejme viacero možností ako sa dopraviť z Bratislavy na Schwechat.
Vyskúšajte taxi na letisko Schwechat (zdroj: unsplash.com)
Odvoz na letisko Schwechat si môžete zabezpečiť vlastným autom. To je prvá možnosť ktorú viacero ľudí aj využíva. Problém je s parkovaním. Parkovné na letiskách býva veľmi drahé a pri dnešných lacných letenkách sa môže stať že sa vyrovná samotnej cene letenky alebo ju dokonca prekoná. Niekto môže tiež negatívne vnímať šoférovanie v nočných hodinách. Ďalšia možnosť je hromadná doprava ktorá je síce najlacnejšia ale zároveň je pomalá a málo flexibilná.
Ak ale skúsite službu taxi Bratislava Vienna airport, všetky spomínané negatíva odpadajú. Je to najrýchlejšia osobná doprava na letisko. Taktiež je veľmi bezpečná a komfortná nakoľko šoféri sú skúsení a autá moderné a bezpečné. Veľkou výhodou je maximálna flexibilita a dostupnosť takejto dopravy. Je totiž to dostupná každý deň v týždni a 24 hodín denne. Nie je preto problém objednať si čas prepravy v nočných alebo skorých ranných hodinách a to s nástupom kdekoľvek v Bratislave alebo okolí.
Službu je možné objednávať telefonicky alebo aj priamo online na webe bratislava-vienna-taxi.com. Ceny sú priaznivé a komfort a bezpečnosť na vysokej úrovni.
Máte záujem o servis, opravu alebo navštíviť technickú kontrolu a ste majiteľom automobilu značky Opel? Autorizovaný Opel Servis je k dispozícii vo viacerých mestách.
Autorizovaný Opel servis: na koho sa obrátiť? (zdroj: unsplash.com)
Ste majiteľom auta Opel Astra, Opel Grandland, Opel Crossland či iného tejto nemeckej značky? Ich autorizovaný predajca je pripravený za vás zariadiť všetky potrebné záležitosti ohľadom servisu. V rámci kontrolnej prehliadky, o ktorú sa postarajú profesionáli tejto značky, prejde vaše vozidlo mnohými kontrolami. Opel servis je k dispozícii v Bratislave, Nitre a Trenčíne.
Na čo sa zameriava kontrolná prehliadka?
• Kvalita a stav prevádzkových kvapalín (brzdová kvapalina, chladiaca kvapalina, ostrekovač, olej)
• Stierače, ostrekovače a predné sklo
• Stav autobatérie – Akumulátory sú v dnešnej dobe pri moderných systémoch oveľa viac zaťažené. Môže sa objaviť dlhšia doba nabíjania ale aj ich predčasné vybitie. Následne môže dôjsť k postupnému poklesu výdrže akumulátora
• Stav podvozku – Kontrolou prejdú brzdy, náprava, rozvodovka alebo rám pre zaručenie maximálnej bezpečnosti jazdy
• Zistenie možných poškodení farby a laku na karosérií
• Kontrola vhodnej hĺbky dezénu pneumatík
Servis vozidiel sa odporúča po najazdení 30 000 kilometrov alebo každý rok. Odborná starostlivosť je na nezaplatenie. Originálne diely Opel, vyškolení technici, aktualizácia softvéru či bezplatná kontrola bezpečnostných vylepšení vám okrem známky Opel do servisnej knižky prinesú aj kľud pri jazde bez obáv z nečakaných porúch. Autorizované servisy využívajú len tie najúspornejšie oleje, čím sa zníži spotreba paliva, životnosť vášho motora a zníži produkcia emisií. Mimoriadne presné merače tlaku vám po svojej práci ušetria náklady na pohonné hmoty. Aby ste predišli blokovaným filtrom a preťaženiu motora s vyššou produkciou energie, nechajte si ich precízne skontrolovať. Nevyhľadávajte iné servisy, veď kto môže lepšie poznať technológie vášho vozidla ako profesionáli rovnakej značky. Vysoká kvalita opravy je dnes možná aj za primeranú cenu.
Bezkontaktný servis Videocheck
Skvelou novinkou je online prehliadka Videocheck. Ide o bezkontaktný servis vozidiel Opel. Tento report je porovnateľný s klasickou prehliadkou vozidla. Po privezení vášho auta do autorizovaného servisu Opel ho mechanici dôkladne skontrolujú a vytvoria videozáznam s rekapituláciou zistených skutočností počas prehliadky. Následne vám ho s návrhom rozpočtu zašlú na mail alebo formou SMS. Vy na diaľku uvážite, ktoré úkony chcete absolvovať a po ich ukončení si vozidlo prevezmete. Kontrola stavu vozidla je mimoriadne dôležitá. Aj napriek 10 000 dielov v každom z nich dokáže autorizovaný servis vykonať vizuálnu kontrolu už za 12 minút. Ide navyše o bezplatnú službu s okamžitou kompletnou správou o stave vozidla. Návšteva našich servisov aspoň raz za 12 mesiacov vám zvýši odpredajnú hodnotu auta. Pre bezpečnosť jazdy a vyhnutie sa nečakaným problémom vám odporúčame kontrolu najmä tesne pred dlhou cestou či zmenou ročného obdobia.
Príprava na zimu
Autorizované servisy ponúkajú aj prehliadku pred zimou za mimoriadne výhodné ceny. Kontrola zahŕňa množstvo dôležitých bodov na vašom automobile ako napríklad:
• Stav laku, karosérie, čelného skla a okien
• Funkcia ručnej brzdy, plynového a spojkového pedálu
• Stav brzdových kotúčov a platničiek, pneumatík a tlaku v nich
• Kontrola a nastavenie svetiel
• Funkcie a stav ostrekovačov a stieračov
• Kontrola tesnosti tlmičov, manžety poloosy, vôle (čapy, kĺby, náboje), hladiny chladiacej a brzdovej kvapaliny či v posilňovači riadenia, manžety poloosy, hladiny motorového oleja, nabitia batérie alebo platnosti technickej a emisnej kontroly.
Jeseň nám klope na dvere a s ňou prichádza aj ideálny čas na vysokohorskú turistiku. Babie leto je typické minimálnym množstvom zrážok, čím je zaručené krásne počasie na pobyt v horách. Ranná inverzia či príjemné slnečné jesenné lúče vytiahnu z postele nejedného nadšenca turistiky, ale aj tých, ktorí ešte nemajú moc pochodené. Okrem užívania si dychberúcich výhľadov však netreba podceňovať turistickú výbavu. Čo by mala obsahovať základná turistická výbava na jednodňový výlet v prírode?
Na čo myslieť pri plánovaní vysokohorskej turistiky? (zdroj: komerčný článok)
Turistická obuv
Základom sú jednoznačne vhodne zvolené turistické topánky. K úspešnému zdolaniu turistickej trasy preto nepodceňujte a nešetrite na dobrej obuvi. Ak začínate s vysokohorskou turistikou siahnite po vyšších trekingových topánkach, ktoré vám zaručia spevnené členky, čím vám nehrozí úraz v dôsledku podvrtnutia členkov. Ideálne je vybrať si nepremokavú obuv s kvalitnou podrážkou, ktoré vás uchránia pred neželaným pádom aj počas nepriaznivého počasia. Samozrejme je taktiež rozdiel vo voľbe obuvi čo sa týka zimnej a letnej turistiky. Navštívte špecializované predajne, kde vám určite poradia. Nezabúdajte na rozchodenie obuvi, aby ste váš jednodňový výlet alebo dlhú turistiku zvládli bez bolesti a otlakov.
Turistický batoh
Ak sa vydáte na turistické potulky, ktoré potrvajú dlhšie a vy si potrebujete zbaliť na celý deň jedlo či oblečenie, pocíti to najmä turistický batoh, ktorý bude mať nejaké to kilečko. V dôsledku toho je jeho výber neodmysliteľným krokom, pretože na zlý výber môžete doplatiť bolesťou ramien a trapézov. Veľkou výhodou pri turistickom ruksaku je prsný popruh, ktorý vie zabezpečiť rozloženie váhy v ruksaku. Skvelým doplnkom je aj zabudovaný spôsob odvetrávania chrbta či správne zabudované vrecká, ktoré vám umožnia rýchly prístup k všetkému čo potrebujete, a to bez toho, aby ste museli vyhádzať celý obsah. Veľkosť ruksaku je individuálna podľa typu trasy a jej náročnosti, alebo či sa chystáte na rodinný výlet, kde je obsah batoha podstatnejšie väčší.
Turistické palice
Ak vám turistika učarovala a rozhodli ste sa v horách tráviť viac času a zdolávať horské chodníčky, tak máme pre vás pomocníčky. Turistické alebo trekingové palice vám poskytnú nielen lepšiu stabilitu, ale vedia tlmiť aj nárazy a pomôcť zdolať ťažšie a strmšie terény a zostupy. Sú vyrobené z ľahších materiálov, preto vás zbytočne nezaťažia. Jednoducho, keď ich nebudete potrebovať, stačí ich zložiť a pripnúť k turistickému ruksaku a nemusíte sa obávať, že by vám zavadzali. Ak hľadáte kam na výlet do hôr, inšpirujte sa na stránke miribord.com, kde nájdete zaujímavé tipy a základné informácie.