Milý pán v telefonickej súťaži

Do telefonickej súťaže sa počas prestávky na Majstovstvách sveta v hokeji v zápase Švédsko – Česko dovolal pán Jozef z Čadce. Jeho neslušné a nemiestnetne vyjadrovanie je cítiť na jeho hlase už od začiatku, no celé to zaklikncoval až potom čo odpovedal nesprávne na súťažnú otázku. Moderátorka mala čo robiť, aby zadržala smiech.

Facebook môže vyvolať závislosť

FacebookVedci na švédskej univerzite v Göteborgu vytvorili štúdii podloženú na vzorke 1000 ľudí. Jednalo sa o respondentov vo veku 18-73 rokov. Podľa nich až 70% užívateľov sa prihlasuje na facebook účet ako prvé po zapnutí svojho počítača. Takéto správanie môže byť náznakom závislosti. Až polovica pociťuje strach ak nie sú prihlásení a 26% tvrdí, že sú v rozpakoch akonáhle sa nemôžu prihlásiť k svojmu účtu.

Výskum dokázal aj to, že najviac na facebooku trávia čas ľudia s nízkymi príjmami a nízkou úrovňou vzdelania a to viac, ako iné skupiny ľudí. Ženy sú všeobecne aktívnejšie ako muži. Viac času tam trávia aj jedinci, ktorí tvrdia, že nie sú spokojní so svojím životom. Štúdiou sa potvrdilo aj niečo pozitívne, väčšina správ, udalostí a akcií je pozitívna, čiže negatívne veci ukazujeme a zdieľame menej.

Facebook môže vyvolať závislosť

Štúdia v číslach:
Priemerný užívateľ strávi 75 minút denne na Facebooku
Priemerný používateľ sa prihlási na Facebook 6,1 krát za deň
70% užívateľov sa prihlási hneď po zapnutí počítača
26% sú v rozpakoch, ak sa im nedarí prihlásiť sa pravidelne
Ženy trávia v priemere 81 minút denne na Facebooku
Muži strávia v priemere 64 minút denne na Facebooku