6 zaujímavostí z histórie nakupovania vo svete a u nás

Nakupovanie je tu už od nepamäti a spolu s jeho históriu poznáme aj množstvo zaujímavostí, ktoré s ním súvisia. Určite vás prekvapí malý súkromný obchod známej speváčky, automat na byrokratické formuláre z dávnych dôb, na kedy sa datuje najstaršia visačka na oblečení, katalóg svojho domu už predkov Angličanov a tip na zaujímavý seminár o histórii nakupovania.

6 zaujímavostí z histórie nakupovania vo svete a u nás
6 zaujímavostí z histórie nakupovania vo svete a u nás (Zdroj: Unsplash.com)

Vlastný súkromný obchod

Speváčka Barbara Streissand si zriadila malý obchod vo svojej pivnici. Na predaj ponúkla množstvo osobných predmetov, oblečenia a filmových suvenírov z natáčania. Na margo spolupráce s bazárom Harper`s, ktorý uverejnil predmety na svojom portáli, sa vyjadrila: „Zo všetkého tovaru, ktorý už nevyužijem, by som dokázala vytvoriť celý rad obchodov so zmiešaným tovarom.“

Automat na byrokratické formuláre

Žiadosť o rozvod si mohli obyvatelia Utahu v meste Corinne kúpiť z dobového automatu za sumu 2,50 dolára.

Najstaršia visačka na oblečení

Jedna z najstarších visačiek na oblečení so zložením pochádza z Mezopotámie viac ako 5000 rokov pred naším letopočtom. Plavila sa loďou z Mezopotámie do dnešného Bahrainu.

Katalóg svojho domu

Táto zaujímavosť ohľadne nakupovania slúžila hlavne pre potomkov a pre ich prípadné budúce nakupovanie. Predkovia Angličanov v strednom Anglicku si predtým, ako postavili dom, najprv zhotovili katalóg jeho náčrtov, popisu použitého materiálu, energetickej spotreby domu a skice jednotlivých častí domu. Tento katalóg potom uchovali pre svoje deti, aby si mohli postaviť taký istý dom.

Seminár o histórii nakupovania

Univerzita v Bostone ponúka študentom seminár zameraný na históriu nakupovania. Oficiálne ho nazvali – Súčasný americký spotrebiteľ: Odborná modifikácia ženského a mužského zákazníka/zákazníčky.

Okay.sk má tajné zľavové kódy

Internetový obchod Okay.sk je jeden z najväčších u nás. Mnoho z nás ho pozná, ako centrum výhodného nákupu. Ešte výhodnejšie je to vtedy, ak si uplatníte aj zľavové kupóny Okay.sk, ktoré si viete uplatniť pri každom nákupe – áno, aj pri opakovanom a zľava je často aj už z inak zľavneného tovaru alebo sortimentu v akcii. Všetky zľavy a kupóny na KuponyZdarma.sk sú zdarma a ihneď platné, len si vyberiete zľavu a okamžite ušetríte pri nákupe.

3 overené spôsoby, ako ušetriť pri nákupe cez internet

Podľa dostupných štatistík máme na Slovensku približne desaťtisíc internetových obchodov. Určite aj vy obľubujete tento spôsob nakupovania pre jeho jednoduchosť a pohodlie, keďže celý nákup vybavíte z domu alebo práce od počítača alebo tabletu. V neposlednom rade je to aj cena nákupu, ktorá je často krát nižšia, ako cena rovnakého tovaru v kamenných obchodoch. My pre vás máme 3 overené spôsoby, vďaka ktorým môžete ušetriť pri nákupe ešte viac.
 
3 overené spôsoby, ako ušetriť pri nákupe cez internet - 1

1. Nakupujte v overených obchodoch

Nič nepredraží nákup cez internet viac, ako nákup u nespoľahlivého alebo neovereného predajcu. Náklady môžu prudko narásť, keď príde tovar poškodený v používanom alebo až nefunkčnom stave. Vtedy siahame po zákonných možnostiach reklamácie, no ak obchod nekomunikuje dostatočne so zákazníkom, ťažšie sa nám dovoláva našich práv. Práve vtedy sa nám môže celý nákup predražiť.
 
Aj keď dobre známe obchody nemajú práve najnižšiu cenu, no ponúkajú výrazný komfort pri nákupe, čo by malo byť pri nákupe rovnako dôležité. Veľkú časť sortimentu majú skladom s doručením na druhý deň, ponúkajú viaceré možnosti doručenia a taktiež rôzne možnosti platby. V niektorých je možné aj priobjednať výnos ťažkého tovaru až do bytu alebo odvoz starého spotrebiča.
 

2. Plaťte vopred

Už viete, že by ste mali nakupovať len v overených obchodoch. Tie majú tisíce spokojných zákazníkov a nákup u nich je bezpečný. Viaceré obchody majú zvýhodnenú cenu za doručenie pri platbe vopred, niektoré vám dajú dopravu zdarma rovno celú. K dispozícii je zväčša platba vopred bankovým prevodom, to však môže dobu doručenia vašej zásielky predĺžiť. Bankový prevod totiž môže trvať niekoľko pracovných dní a obchody zväčša čakajú s vybavením objednávky na pripísanie finančných prostriedkov za nákup na ich účet.
 
Ďalším so spôsobov môže byť online platba, ktorá je veľmi rýchla a ak má obchod certifikát s bezpečnostným protokolom, je aj bezpečná. Ten spoznáte podľa toho, že v URL adrese obchodu v prehliadači je pred názvom obchodu “https://” a pri niektorých prehliadačoch je to zvýraznené zelenou farbou. Vďaka tomu viete, že prenos dát medzi vami a obchodom, takže aj citlivých osobných a platobných údajov, je šifrovaný a tým pádom bezpečný.
 
3 overené spôsoby, ako ušetriť pri nákupe cez internet - 2

3. Nezabudnite na zľavové kódy

To najlepšie sme si nechali na koniec. Určite ste si všimli aj vo vašom obľúbenom obchode v online nákupnom košíku políčko pre zadanie zľavového kódu alebo kupónu. Práve vďaka tomu môžete ušetriť aj desiatky eur a to pri každom nákupe. Nájdete ich zdarma na KuponyZdarma.sk, kde sú ich stovky ako zľavové kódy Hej, Notino, TPD, inSPORTline, Pilulka a do množstva ďalších. Jedná sa o prehľad – online katalóg pre tieto kupóny, zľavy, a zľavové kódy.
 
Stránka KuponyZdarma.sk nemá ani len registrácie, všetky kódy si môžete ihneď skopírovať a uplatniť pri nákupe. Stačí vyhľadať obľúbený obchod, vybrať si konkrétnu zľavu k nákupu, tú zobraziť a prípadný zľavový kód si skopírovať. Tento kód uplatníte pri nákupe v nákupnom procese. Niektoré zľavy nevyžadujú uplatnenie so zľavovým kódom, jedná sa rôzne akcie, výhody k nákupu, ako napríklad poštovné zdarma k nákupu, alebo výpredaje. Pri týchto zľavách stačí pokračovať na zobrazené stránky po kliknutí na ich zobrazenie.
 
Práve vďaka zľavovým kódom na KuponyZdarma.sk, zľavám a akciám môžete ušetriť aj desiatky eur. Jedná sa o rôzne peňažné, percentuálne a ďalšie zľavy a výhody k nákupu. Najlepšie na týchto zľavách je to, že tieto sú zväčša na celý nákup, čiže aj na akciový tovar a zľavnené položky. Takto môžete okamžite ušetriť a dá sa nimi šetriť pri každom nákupe, tak schválne pozrite, či na KuponyZdarma.sk nájdete zľavy aj do vášho obľúbeného obchodu.

Text: PR
Foto: unsplash.com

5 vychytávok, ktoré si budete chcieť kúpiť (#1)

Denne pribúdajú nové a nové vychytávky a rôzne vynálezy. Niektoré su viac alebo menej úsmevné a niektoré sú naozaj užitočné. Nie len my by sme chceli nie jeden z nich mať aj doma. V tomto článku máme pre vás 5 našich tipov, na vychytávky, ktoré si budete chcieť kúpiť. Ak si tam nič nenájdete pre seba, možno tám nájdete užitočné a vtipné tipy na darčeky pre niekoho blízkeho. Ku každej vychytávke poradíme aj to, kde ju kúpiť. Ak čítate do konca, získate aj zľavu k nákupu.

LED Messenger do auta

Nech ste v zápche, na diaľnici alebo len tak prechádzate ulicami mesta. Vďaka tomu LED Messengeru sa môžete zabaviť vy aj vodiči naookolo. S týmto máte o zábavu v aute naozaj postarané. Môžete vďaka nemu šíriť svoje správy. Nastaviť si môžete vlastný ľubovoľný text aj rýchlosť, ktorou sa bude zobrazovať.

LED Messenger do auta

Kde a za koľko? 37,69 EUR 18,09 EUR → KÚPIŤ na 4Home.sk

Sada pečiatok Facebook Like a Dislike

Možno práve vy nepatríte k „facebook“ generácii, ktorá na ňom trávi množstvo času, no určite viete o niekom, komu by táto vychytávka nemala chýbať. Jedná sa o sadu dvoch Facebook Like a Dislike pečiatok.

Sada pečiatok Facebook Like a Dislike

Kde a za koľko? 5,90 EUR → KÚPIŤ na NajDarcek.sk

Selfie tyč

Selfie tyče už dávno nepatria len do rúk japonských turistov. Veľkú obľubu majú aj u našincov. Nemusíte hneď vyraziť na zahraničnú dovolenku, aby ste ju využili. Oceníte ju aj pri fotení na lyžiarskom svahu, víkendovom pobyte, na turistike a inde. Perfektné sú na „selfie“ videá. Vy ju azda ešte nemáte?

Selfie tyč

Kde a za koľko? Od 36,64 EUR 14 EUR → KÚPIŤ na Hej.sk

Snežnice

Tieto univerzálne snežnice si ľahko upevníte na každý typ topánky. Ich jednoduchá, ale prepracovaná konštrukcia funguje dobre aj na tom najšmykľavejšom povrchu. Jednoduché a teraz aj za výbornú cenu.

Snežnice

Kde a za koľko? 5,99 EUR 3,59 EUR → KÚPIŤ na 4Home.sk

Podložka pod pohár Paleta

Patríte k tým, čo obľubujú najnovšie trendy a aj vás láka napríklad taký nábytok z paliet? Možno je to pre váš domov až príliš odvážne nechať si rovno vymeniť nábytok za ten z paliet. Začať môžete aj s niečim nenším, napríklad s originálnymi podložkami pod pohár, ktoré majú vzhľad ako paleta. Zároveň sú funkčné, 100% prírodné vyrobené z borovicového dreva, a vaša návšteva si to hneď všimne a určite ocení.

Podložka pod pohár Paleta

Kde a za koľko? 11,95 EUR → KÚPIŤ na NajDarcek.sk

Dúfame, že rovnako ako nám sa aj vám páčia tieto skvelé vychytávky. Ak ich aj vy musíte mať doma a chcete si ich kúpiť, máme pre vás jeden tip na záver. Pri kúpe aj vo vyššie uvedených obchodoch môžete ušetriť so zľavovými kódmi. Tie sú zadarmo a ušetriť môžete aj desiatky eur pri každom nákupe. Stovky ihneď k dispozícii na stiahnutie môžete tieto kupóny nájsť na www.KuponyZdarma.sk alebo na www.zlavovy-kod.sk. Na týchto stránkach sú len aktívne kupóny k nákupu a nie je potrebná ani len registrácia, všetky sú ihneď k dispozícii.

Foto: produktové fotografie. Uvedené ceny sú platné k dňu publikácie článku a môžu sa líšiť.

Zľavové kódy

Zľavové kódy vám ušetria nemalé peniaze pri každom nákupe cez internet. Na stránke KuponyZdarma.sk ich nájdete stovky do množstva obľúbených internetových obchodov. Najčastejšie sa jedná o zľavové kódy na peňažnú alebo percentuálnu zľavu z nákupu. Okrem týchto sú to aj zľavové kódy napríklad na dopravu zdarma, darček k nákupu alebo inú výhodu pri nákupe v obchode.

Zľavové kódy
Zľavové kódy na KuponyZdarma.sk

Výhody nakupovania cez internet

Určite ste už nakupovali cez internet a poznáte výhody nakupovania cez internet. Medzi tie najväčšie výhody patrí fakt, že nakúpiť môžete z pohodlia vášho domova. Nie menej dôležitou výhodou je aj úspora oproti nakupovaniu v kamenných obchodoch. Ceny jednotlivých obchodov si viete rýchlo porovnať. Okrem toho vďaka stránke kuponyzdarma.sk viete o každej výhodnej zľave špeciálnej akcii a výpredaji. V neposlednom rade sú to aj zľavové kódy, vďaka ktorým ušetrite aj desiatky eur a to pri každom nákupe. Stačí si vybrať zľavu a tú viete ihneď uplatniť pri nákupe online.

Kde hľadať zľavové kódy

Najrôznejšie kupóny na zľavy nájdete na www.kuponyzdarma.sk, kde sú ich stovky a všetky sú zadarmo. Môžete s nimi okamžite ušeriť pri svojich nákupoch cez internet. Zľavové kupóny predstavujú zľavové kódy, ale aj ďalšie akcie a výpredaje známých a obľúbených obchodov. Pri výpredajoch sa jedná o zľavy až do výšky 90 percent. Zľavové kódy sú často na zľavy v desiatkach eur alebo desiatkach percent a to na celý nákup. Mnohé zo zliav sú platné na celý nákup a to aj na už inak zlacnený sortiment obchodu. Ušetríte tak ešte viac, aj keď sa jedná o tovar v zľave.

www.KuponyZdarma.sk

Ako fungujú kupóny na zľavy

Všetky kupóny na zľavy sú ihneď platné. Stačí si vybrať alebo vyhľadať zľavový kupón so zľavou, o ktorú máte záujem. Pri zľavovom kóde je potrebné skopírovať zľavový kód, ktorý sa uplatňuje pri nákupe v obchode. Pri rôznych akciách a výpredajoch stačí prejsť na špeciálnu stránku eshopu, kde môžete nájsť akčnú ponuku obchodu, ktorú kupón prezentuje.

Zľavové kódy

3 druhy zľavových kupónov

Na stránkach KuponyZdarma.sk máte k dispozícii hneď niekoľko kategórii zliav v podobe kupónov.

 • Zľavové kódy
 • Výpredaje
 • Akcie

Pri zľavovom kóde potrebujete pre získanie zľavy alebo inej výhody k nákupu zľavový kód, ktorý sa uplatňuje pri nákupe. Pre výpredajové a akciové kupóny stačí tieto ukázať a pokračovať tak do obchodu.

Zľavové kódy na zľavy

K dispozícii sú zľavové kódy na rôzne zľavy a ďalšie výhody k nákupu. Ak by ste ich mali kategorizovať, vieme ich rozdeliť na

 • Percentuálne
 • Tieto sú na zľavy v percentách z ceny nákupu, napríklad zľava 5% alebo aj 20% k nákupu.

 • Peňažné
 • Pri týchto sa jedná o zľavy v peňažnej, v konkrétnej finančnej čiastke k nákupu, napríklad zľava 5€ alebo 10€.

 • Výhody k nákupu
 • Pri výhodách k nákupu sa môže jednať najčastejšie napríklad o dopravu zdarma alebo darček k nákupu.

Ako uplatniť zľavové kódy

Zľavové kódy si je potrebné z našich skopírovať a tento zľavový kód si následne uplatniť pri svojom nákupe. Stačia 3 kroky a zľavu máte doma, ako by sa to dalo povedať.

 • 1. Vyhľadajte kupón na zľavu
 • 2. Zobrazte a skopírujte zľavový kód
 • 3. Uplatnite kód pri nákupe

Zľavový kód sa najčastejšie vkladá do kolónky pre zľavový kód, respektíve kupón. Zľava alebo výhoda sa vám ihneď započíta pri nákupe. Niekedy sa zľavový kód vkladá do poznámky pri nákupe. Nebojte sa, presný popis toho, ako ten ktorý zľavový kupón uplatniť pri nákupe je vždy uvedený pri danom kupóne.

Jednoduché a rýchle

Aj keď uplatnenie pre jednotlivé druhy kupónov môže vyznieť zložitejšie, v skutočnosti je to viac ako jednoduché a rýchle. Na kuponyzdarma.sk nie sú ani len registrácie, nie je potrebné nič zadávať ani vypĺňať. Stačí si vybrať kupón a zľavu alebo inú výhodu k nákupu môžete ihneď získať pri svojom nákupe v internetovom obchode. Popis, ako uplatniť kupón, je vždy uvedený pre každý jeden konkrétny zľavový kupón priamo pri kóde, akcii alebo výpredaji.

Zľavové kódy

Online zľavové kódy

Stovky zľavových kódov nájdete na KuponyZdarma.sk pre stovky známych a obľúbených internetových obchodov. Všetky sú ihneď k dispozícii a môžete s nimi okamžite ušetriť pri nákupe. Stránka nemá ani len registrácie, dokonca nevyžaduje ani vloženie emailu alebo čokoľvek ďalšie. Všetky kupóny na zľavy sú k dispozícii k získaniu zľavy alebo inej výhody pri nákupe. Okrem zľavových kódov sú na stránke aj rôzne špeciálne akcie a výpredaje.

Zľavová podpora

Okrem množstva zliav máte k dispozícii aj online podporu. Ak si neviete poradiť s uplatnením akejkoľvek zľavy, tu vám rýchlo a ochotne poradia. Taktiež ak hľadáte zľavové kódy alebo iné zľavy na určitý sortiment, obchody alebo konkrétny tovar, môžete sa na nich obrátiť a pomôžu vám výbrať najvýhodnejšie zľavové kupóny pre váš nákup. K dispozícii je online chat, emailová podpora alebo telefonická linka, kde vám poradia s čím budete potrebovať. Všetko preto, aby ste čo najviac ušetrili pri svojom nákupe a nakúpili čo najvýhodnejšie.

Najlepšie zľavové kódy

Zľavové kódy k nákupu sú tie najlepšie vždy, aj keď sa jedná len o malú peňažnú alebo percentuálnu zľavu. Každá zľava alebo výhoda pri nákupe nás poteší. Je samozrejmé, že pri kúpe drahšieho tovaru ako je napríklad elektronika, nemôžete očakávať vysokú zľavu. My však vieme aj o zľavách, ktoré toto pravidlo vylučujú – napríklad taký hej.sk zľavový kód. Vďaka nemu ušetrite aj desiatky eur pri každom nákupe. Samozrejme, aj tento hej.sk zľavový kód platí na celý nákup, aj na už inak zlacnený alebo akciový tovar.

Zľavové kódy
Najlepšie zľavové kódy a kupóny sú na KuponyZdarma.sk

Aj špeciálne akcie a výpredaje

Okrem zľavových kódov môžete na stránke kuponyzdarma.sk nájsť aj rôzne špeciálne akcie a výpredaje. Často sa jedná o výpredaje so zľavami až do 90 percent. Pri špeciálnych akciách sa môže jednať napríklad o dopravu zadarmo, darček k nákupu alebo inú výhodu. Pre získanie stačí prejsť na stránky s akciou alebo výpredajom. Pri každom zľavovom kupóne na stránke, rovnako aj pri každej špeciálnej akcii a výpredaji, je uvedené, ako získate uvedenú zľavu alebo výhodou k nákupu.

Schválne pozrite na stránku KuponyZdarma.sk, že tam nájdete zľavový kupón aj pre váš obľúbený obchod a určite nielen pre jeden. K dispozícii sú zľavové kupóny v podobe zľavových kódov, akcií a výpredajov do stoviek obchodov. Pozrite na stovky ponúk kupónov na zľavy, vďaka ktorým môžete okamžite ušetriť aj desiatky eur pri každom vašom nákupe cez internet.

www.KuponyZdarma.sk

3 tipy na najlepšie darčeky pre cestovateľov

Určite poznáte ľudí, čo sa vo svete nestratia a najradšej by v zahraničí alebo na dovolenke strávili väčšinu roka. My pre vás máme hneď 3 tipy na najlepšie darčeky pre cestovateľov. S týmito rozhodnete potešíte každého cestovateľa, ten každý z nich určite ocení a v neposlednom rade sú pritom cenovo dostupné.

Stieracia mapa

Vďaka mape si môže každý cestovateľ rýchlo zaznamenať kde bol. Stačí si zotrieť krajinu alebo oblasť, kde vycestoval. Dodávaná je v tubuse, aby mohla sprevádzať na cestách. K dispozícii sú rôzne prevedenia a rozmery. Taktiež je dostupné prevedenie pre gurmánov, kde mapa funguje na rovnakom princípe. Tu máme ešte jeden tip. Čo tak ju predtým, ako ju darujete, nechať zarámovať? Takto si ju môže obdarovaný vyvesiť tak, aby mu stále pripomínala kde už bol alebo to naopak môže vidieť ten, kto príde na návštevu.

Stieracia mapa

Kde a za koľko? Od 15,89 EUR → KÚPIŤ na NajDarcek.sk

Cestovateľský denník

Nie jeden cestovateľ by si rád zaznamenával zážitky z ciest. Tento cestovateľský denník mu to umožní. Denník má okrem 64 strán určených na poznámky aj niečo navyše – 8 stieracích máp. Každá z týchto máp predstavuje jeden región sveta.

Cestovateľský denník

Kde a za koľko? 20,60 EUR → KÚPIŤ na NajDarcek.sk

Pokrčená mapa

Toto nie je len klasická pokrčená mapa. Táto je vodeodolná, ľahká a celkovo veľmi dobre odolná aj voči iným cestovateľským nechceným zážitkom. Mapa je stvorená pre cestovateľov, tá totiž obsahuje podrobné informácie o vybranom meste, vyznačené ulice, pamiatky, galérie, múzea a mnoho ďalších užitočných informácií. Na výber sú k dispozícii mapy rôznych miest ako Londým, Paríž, Viedeň alebo New York.

Pokrčená mapa

Kde a za koľko? 10,90 EUR → KÚPIŤ na NajDarcek.sk

Máme pre vás ešte jeden tip na záver. Ak nakupujete cez internet, tak toto musíte poznať! Môžete ušetriť pri každom nákupe a to aj desiatky eur so zľavovými kódmi. Stovky ihneď k dispozícii, zdarma na stiahnutie, môžete nájsť na www.KuponyZdarma.sk alebo na www.zlavovy-kod.sk. Nie je potrebná ani len registrácia, všetky sú ihneď k dispozícii a vy tak môžete okamžite ušetriť pri nákupe.

Foto: produktové fotografie. Uvedené ceny sú platné k dňu publikácie článku a môžu sa líšiť.

Na toto pozor! Ako nepúšťať lampióny šťastia

Možno aj vy ste už počuli o tom, ako lampióny štastia spôsobili požiar alebo ako ich sused musel zbierať po záhrade. Ak si myslíte, že je to len ďalší „skvelý nápad“ našej doby, mýlite sa. Lampióny štastia sú tu oveľa dlhšie ako by ste možno čakali.

Lietajúce lampióny šťastia vznikli sú tu už viac ako 2000 rokov. Vznikli v Ázii, kde sú známe ako „Khom Fay“. Odtiaľ pochádza tento zvyk, že ľudia veria, že priania napísané na týchto lampiónoch sa splnia. Okrem toho veria, že tieto lampióny odnesú všetkých zlých duchov a nešťastia. Preto sa nazýva lampión šťastia alebo lampión priania. Dôležité je, dať pozor kde, kedy a ako lampión šťastia vypúštame, za všetko hovorí video nižšie.

VIDEO: Ako nepúšťať lampióny šťastia

Napriek tomu, že sa ich už v nie jednej krajine snažili zakázať, tieto lampióny šťastia spĺňajú všetky bezpečnostné normy a podmienky. Kúpiť si ich môžete aj u nás, napríklad na stránkach NajDarcek.sk alebo 4Home.sk. Nezabudnite uplatniť pri nákupe aj zľavové kódy z KuponyZdarma.sk a ušertiť tak pri nákupe. Po rozbalení ho stačí rozložiť, zapáliť a včasne vypustiť. Pozor však na to, kde ho budete vypúšťať.

Zdroj a foto: YouTube