Typy hracích automatov

Zahrať si v dnešnej dobe hracie automaty nie je nič náročné. Ak sa nám nechce ísť von a hľadať ich v najbližšom bare, herni či kasíne, tak nám stačí otvoriť si náš obľúbený prehliadač na počítači či mobile a máme na dosah pomaly všetky existujúce typy hracích automatov.

Hracie automaty je dnes možné si cez internet zahrať zadarmo a samozrejme aj za peniaze. Ak sa uspokojíme s obyčajnou hrou zdarma, tak si takéto automaty môžeme zahrať pomaly na každej stránke, ktorá ponúka flashové, respektíve online hry.

Situácia v bežých online kasínach je trocha odlišná. Niektoré umožňujú vyskúšanie hier úplne zdarma a bez nutnosti registrácie. Iné online kasína podmieňujú hranie casino hier zdarma aspoň registráciou a niektoré ich dokonca časovo obmedzujú – to znamená, že hru si môžete vyskúšať len napríklad tridsať sekúnd alebo minútu.

Pokiaľ sú vašou obľúbenou kasínovou hrou automaty, no neviete, aké si vybrať, tak vám v tomto článku predstavíme najbežnejšie typy a tiež najobľúbenejšie názvy automatov, ako napríklad Book of Ra, s ktorými sa môžete najčastejšie stretnúť v online herniach.

Jeden z najdôležitejších odlišovacích znakov na automate je počet valcov. Dávnejšie boli bežné trojvalcové automaty, ktoré sa vyskytovali v kamenných kasínach, no v dnešnej dobe a hlavne v online sfére prevládajú päťvalcové automaty. A to z jednoduchého dôvodu – je možnosť na nich vytvoriť viac výherných línii a tak sa hráč vie lepšie zabaviť, pretože hra je jednak napínavejšia a je možnosť počas nej vyhrávať častejšie.

Počet výherných línii je ďalší aspekt, ktorým sa líšia automaty, no nie až tak výrazný. Je to jednoducho celkový počet línii, na ktorých je možné získať výhernú kombináciu. Ak by sme hrali len s jednou výhernou líniou – tj. línia, ktorá prechádza kolmo prostrednými poliami valcov, tak na výhru by sme potrebovali príslušné znaky v tejto jednej rovine. Tým pádom čím viac línii, tým viac možností vyhrať.

Ďalším dôležitým rozdielom pri automatoch je prítomnosť alebo absencia progresívneho jackpotu. Progresívny jackpot sa neustále zvyšuje tým, že hráči hrajú daný automat. Čím väčšie stávky na ňom robia, tým sa zväčšuje progresívny jackpot a zároveň sa zvyšuje pravdepodobnosť, že hráč tento jackpot môže vyhrať. Niektorí hráči tento typ jackpotu neobľubujú, pretože sú si vedomí, že vyhrať tento jackpot nie je jednoduché a treba k tomu väčšiu hotovosť.

Na neprogresívnych automatoch potom namiesto úžasne veľkého bonusu môžete zvyčajne nájsť menšie, zafixované jackpoty, ktoré sa vyhrávajú čaštejšie. Okrem toho sa pri takýchto automatoch tiež často vyskytujú rôzne bonusové kolá, počas ktorých je možné vyhrať zaujímavé výhry, ďalej tu nájdete špeciálne symboly, wild symboly, ktoré vie nahradiť akýkoľvek chýbajúci symbol a podobne.

Nedá sa preto objektívne odporučiť, ktorý typ automatov je lepší a každý hráč ma iné preferencie. Dúfame, že tento text lepšie objasnil rôzne typy automatov, ktoré sú dnes k dispozícii a pomohol vám vybrať si ten typ automatu, ktorý vám vyhovuje najviac.