Pochopte ruletu s týmto glosárom rulety

Dokonca aj keď ste nikdy predtým ruletu nehrali, pravdepodobne túto hru poznáte. Koleso rulety je symbolom všetkých kasínových hier, ale rozumiete všetkému, čo sa hovorí pri stole s ruletou? Ak nie, nemajte strach! V tomto glosári rulety nájdete najbežnejšie výrazy a slová. Pomôže vám to pochopiť hru a stávky a uľahčí vám to užiť si online ruletu. Užitočným tipom je začať s ruletou zadarmo, pretože sa dostanete do detailov tejto vzrušujúcej kasínovej hry.

Pochopte ruletu s týmto glosárom rulety

Americká ruleta alebo Americké koleso – jedná sa o ruletové koleso s 38 oddielmi a číslami od 1 do 36. Koleso má jednu nulu a dvojitú nulu, 00. To znamená, že v tejto hre má kasíno vyššiu výhodu.
 
Dráha guličky – to je dráha, ktorá vedie okolo okraja kolesa. Po tejto dráhe beží gulička, ktorá zapadne do jedného z oddielov.
 
Stávkové systémy – nájdete stávkovej systémy ako Martingale a ďalšie. Tieto vám môžu pomôcť vyhrať tým, že upravíte sumu, ktorú stavíte podľa výsledku každej hry.
 
Stávka na stĺpec – stávka na jeden z troch stĺpcov na ruletovom stole.
 
Rohová stávka – stávka na štyri čísla na ruletovom stole.
 
Krupiér – osoba, ktorá má na starosti ruletové koleso. Túto osobu uvidíte v živej online rulete.
 
Stávka na tucet – stávka na tri sady s 12 číslami.
 
En Prison – to znamená vo väzení a je to pravidlo, ktorému sa tiež hovorí Surrender. S En Prison hráč urobí postrannú stávku a ak gulička pristane na nulu, hráč môže stratiť polovicu stávky alebo dať peniaze do väzenia, aby ich mohol použiť pre ďalšie kolo.
 
Európska ruleta – táto verzia rulety má 37 oddielov na kolese a čísla 1-36. Koleso má jednu jedinú nulu a tým ponúka nižšiu výhodu kasína než americká ruleta.
 
Stávka piatich čísel – stávka v americkej rulete, kde hráč vsadí na hrane 0, 00, 1, 2 a 3.
 
House – to je výhoda, ktorú má kasíno proti hráčovi. Vypočítava sa tak, keď sa pozrieme na rozdiel medzi výplatou, ktorú vykonáva kasíno, a skutočnú pravdepodobnosťou.
 
Vysoká stávka – stávka na vyššie čísla, číslo 19-36.
 
Vnútorná stávka – táto stávka je umiestnená na číslach, ktoré sú vo vnútri políčok na stole rulety.

La Partage – toto pravidlo je podobné pravidlu En Prison v tom, že umožňuje udržať stávku v nasledujúcom kole. Hráč tu prehrá polovicu stávky a nie všetko.
 
Nízka stávka – stávka na nízke čísla, čísla 1-8.
 
Martingale stávkový systém – jeden z najbežnejších stávkových systémov, kde sa stávka zvýši, keď hráč prehrá. Neodporúča sa používať v online kasínach.
 
Siroty alebo Orpheliny – to je stávka na 3 rôzne čísla, ktoré sú blízko k sebe na kolese, ale nie vedľa seba.
 
Postranná stávka – postranné stávky sú čierna alebo červená, vysoké alebo nízke alebo párne alebo nepárne a stávka vypláca rovnaké peniaze.
 
Výplata – peniaze, ktoré kasíno zaplatí hráči za výhru v hre.
 
Stávka na štvrtiny – stávka na štyri čísla.
 
Červená stávka – stávka na číslo v červenom oddelení.
 
Stratégia rulety – stratégia pre víťazstvo v rulete.
 
Systém rulety – rovnaká vec ako systém stávkovania v rulete.
 
Stávka šiestich čísel – stávka na šesť čísel naraz.

Rozdelená stávka – stávka na 2 čísla naraz.
 
Priama stávka – stávka na jedno číslo.
 
Stávka na uličku – stávka na tri čísla.